LastPass njofton falas sinkronizimin e fjalëkalimit me shumë pajisje

LastPass njofton falas sinkronizimin e fjalëkalimit me shumë pajisje

Menaxheri i fjalëkalimit LastPass sot njoftoi se të gjithë përdoruesit do të jenë në gjendje të sinkronizojnë fjalëkalimet e tyre në të gjitha pajisjet e tyre falas, kështu që nuk do të jetë më e nevojshme të blini një pajtim premium për të hyrë në këtë veçori të dobishme.

Ndërsa deri më tani sinkronizimi i fjalëkalimit ndërmjet pajisjeve të ndryshme ishte një funksion që mund të arrihej vetëm duke kontraktuar një parapagim premium që kushton një euro në muaj, tani Përdoruesit e LastPass do të jenë në gjendje të hyjnë në kredencialet e tyre të hyrjes në mënyrë të sigurt dhe falas Përmes çdo smartphone, tablet, laptop ose kompjuter desktop duke përdorur cilindo nga versionet e aplikacionit të zhvilluar nga kompania.

LastPass, një menaxher i plotë i fjalëkalimeve

“LastPass është një menaxher fjalëkalimesh fitues i çmimeve që kursen fjalëkalimet tuaja dhe ju jep juve akses të sigurt tek ato nga çdo kompjuter dhe pajisje mobile. Me LastPass, duhet të mbani mend vetëm një fjalëkalim - fjalëkalimi juaj kryesor i LastPass. LastPass do të kompletojë hyrjet për ju dhe do të sinkronizojë fjalëkalimet tuaja kudo që ju nevojiten. "

Faleminderit LastPass nuk keni më nevojë të mbani mend fjalëkalimet, vetëm fjalëkalimi kryesor i shërbimit, ai nuk gjeneron fjalëkalime që mbahen mend lehtë por janë të dobëta dhe mund të deshifrohen lehtësisht sepse LastPass gjeneron fjalëkalime shumë të sigurta pa qenë nevoja t’i mbajmë mend dhe gjithashtu i plotësojmë automatikisht sa herë që hyjmë në faqet e internetit.

Ky opsion për sinkronizimin e fjalëkalimit me shumë pajisje, i cili tani është falas, është si për përdoruesit e LastPass ashtu edhe për këdo që nuk e ka përdorur ende, kështu që çdokush mund të shkarkojë aplikacionin, i cili është falas, dhe të fillojë të përfitojë prej tij në të gjitha pajisjet.

LastPass

Karakteristikat kryesore të LastPass

Ndër tiparet dhe funksionet më të rëndësishme të LastPass janë:

 • Sinkronizoni të gjitha fjalëkalimet dhe hyrjet tuaja midis të gjithë kompjuterëve dhe pajisjeve tuaja
 • Ruani dhe plotësoni automatikisht emrat e përdoruesit dhe fjalëkalimet për të gjitha llogaritë tuaja në internet
 • Përdorni karta krediti, profile blerjeje dhe optimizoni procesin e blerjes në internet
 • Krijoni Shënime të Sigurta për të ruajtur anëtarësimet, kartat e kreditit dhe informacione të tjera të ndjeshme
 • Kërkoni emrat e përdoruesve dhe faqeve në kasafortën tuaj
 • Organizoni faqet në dosje
 • Aktivizoni vërtetimin me shumë faktorë dhe kërkesën për fjalëkalim për të mbyllur llogarinë tuaj
 • Ndani hyrjet me miqtë dhe familjen
 • Hyni në informacionin tuaj jashtë linje përmes motorëve të kërkimit dhe shtesave të aplikacioneve
 • LastPass nuk do të ketë kurrë fjalëkalimin tuaj - vetëm JU mund të përdorni informacionin tuaj
 • Dhe tani sinkronizimi midis pajisjeve gjithashtu.

Abonimi premium me karakteristika ekskluzive ruhet

Njoftimi i kësaj risie nuk eliminon ekzistencën e një opsioni premium, kostoja e të cilit është ende ekuivalente me një euro në muaj. Kjo pajtim është aktuale dhe përfshin veçori ekskluzive të tilla si mbështetja teknike prioritare, një GB hapësirë ​​ruajtëse e koduar, opsioni për t'u ndarë me deri në pesë përdorues përmes En Familia, pa reklama dhe më shumë.

Konkretisht, siç mund ta lexojmë në skedarin e vetë aplikacionit:

 • Folder Family Shared për të ndarë një dosje të hyrjeve dhe shënimeve me miqtë dhe familjen
 • Opsione shtesë të vërtetimit me shumë faktorë
 • Hyni në informacionin tuaj jashtë linje përmes aplikacioneve për celularë (do të duhet të identifikoheni të paktën një herë për të ruajtur informacionin)
 • Extension i integruar sapo LastPass Safari
 • Përdorni LastPass dhe TouchID për të përfunduar hyrjet në internet

LastPass Ai gjithashtu ka një plan të hartuar posaçërisht për kompanitë i cili, përveç të gjitha veçorive të mësipërme, ofron dosje të pakufizuar të ndarë me leje të personalizuara, identifikim të vetëm (SSO), politika të sigurisë dhe raportimit, konsolë qendrore të menaxhimit dhe më shumë.

Nëse nuk e keni provuar ende LastPass, mund ta bëni duke shkarkuar versionet e tij për iPhone, iPad dhe Mac plotësisht falas nga App Store. Ne ju lëmë lidhjet e drejtpërdrejta më poshtë:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paul dijo

  Eu! Lexoni përshkrimin në mes! Isshtë VETYM P 60R XNUMX ditë premium !!!!! Pff

  1.    Jose Alfocea dijo

   Përshëndetje, Pablo. Asgjë nuk thuhet këtu se abonimi premium është për çdo kohë. Titulli tashmë e bën shumë të qartë, përveç gjithë artikullit, se e vetmja "premium" që i ndodh opsionit falas është sinkronizimi midis pajisjeve. Në fakt, specifikohet që të ruhet si opsioni premium ashtu edhe opsioni për kompanitë, të dyja të paguara. Të gjitha të mirat!