King Rabbit, lojë zbavitëse me enigma si aplikacioni i javës

Mbreti lepuri Një javë ka kaluar dhe Apple po na ofron një aplikacion falas përsëri deri në javën e ardhshme. Këtë herë është një lojë e quajtur Mbreti lepuri në të cilën do të duhet të zgjidhim të ndryshme puzzles që takojmë në aventurën tonë. Ne jemi Mbreti Lepur dhe ajo që duhet të bëjmë është të shpëtojmë lepuj të tjerë gjatë mbledhjes së thesareve që shfaqen.

Kontrollet e King Rabbit janë shumë të thjeshta: lepurushi është do të lëvizë në drejtimin që rrëshqasim gishti juaj në çdo pikë në ekran. Me dy gishta ne mund të lëvizim hartën për të ditur se çfarë do të gjejmë në rrugën tonë në një nivel të caktuar. Por vetëm sepse kontrollet janë të thjeshta nuk do të thotë se loja është gjithashtu. Ashtu si çdo lojë me enigma me vlerë të kripës së saj, pasi të keni kaluar nivelet fillestare si një tutorial, gjërat bëhen gjithnjë e më të komplikuara dhe ne do të duhet të heqim trurin për të kaluar nivele të caktuara.

Mbreti lepur, duke shpëtuar lepuj dhe duke mbledhur thesare

Në King Rabbit gjithashtu do të duhet të shkojmë duke shmangur pengesat, për të cilat mund të na ndihmojë të zhvendosim disa kuti, për shembull, për të qenë në gjendje të kalojmë mbi ujë. Do të hasim edhe bomba, të cilat do të na lejojnë të shkatërrojmë mure ose veten tonë nëse nuk largohemi me kohë. Përveç kësaj, ne gjithashtu do të gjejmë lloje të tjera pengesash, të tilla si sharrëza ose armiq që do të lëvizin nëpër hartë për të penguar përparimin tonë.

Nëse duhet të jem i sinqertë, King Rabbit më ka befasuar pozitivisht, por ka një gjë që nuk më pëlqen aspak: të jesh një lojë që supozohet të paguajë, mendoj se nuk mund të tregojë reklama në ekran të plotë çdo disa nivele, diçka që mund të na bëjë të lodhemi dhe të përfundojmë duke e çinstaluar atë. Në çdo rast, mendoj se ia vlen ta shkarkoni dhe ta lidhni me Apple ID-në tonë, për atë që mund të ndodhë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.