Libër Libri për iPhone 11 Pro Max: përmirësimi i një klasike

Isshtë një klasik që kthehet çdo vit në këtë kohë me dizajnin e tij unik, cilësinë më të lartë dhe prezantimin e tij të patëmetë, siç bën Dymbëdhjetë Jugu në secilin dhe secilin prej produkteve që na ka ofruar për dhjetë vjet, ekskluzivisht për produktet e Manzana . Por Këtë vit ky kuletë BookBook vjen me disa përmirësime që zgjidhin dy nga "kryesore" (do të thoja vetëm) kryesore që mund të vendosen kësaj kopertine të veçantë me modelin e librit.

Twelve South ka azhurnuar kutinë BookBook për modelet e reja të iPhone, nga 11 në 11 Pro Max, por gjithashtu ka shtuar një mbyllje magnetike që do ta mbajë kapakun fiks, dhe tani kutia e brendshme për iPhone ndahet lehtësisht nga kutia e jashtme falë disa grepave magnetik. Ne kemi testuar rastin BookBook për iPhone 11 Pro Max dhe këto janë përshtypjet tona.

Një dizajn që nuk kalon pa u vënë re

Dizajni i kësaj kasë iPhone gjeneron përgjigje të të gjitha llojeve te kushdo që e sheh për herë të parë. Dymbëdhjetë Jugu rrezikon shumë me këtë Libër Libri, por nëse ka nisur këtë model vit pas viti që kur Apple prezantoi iPhone 4 do të jetë për diçka, dhe gjithashtu e ka atë të disponueshëm për iPad dhe MacBook. I disponueshëm në ngjyrë kafe dhe të zezë, imiton librat e dikurshëm me shkronjat e tij prej ari në shtyllën kurrizore dhe modelin e moshës. Ky "libër" që mbulon iPhone tuaj do ta mbrojë atë në 360º.

Këllëfi është bërë prej lëkure të një cilësie të lartë, e cila ofron një prekje shumë të këndshme dhe garanton një plakje që, larg prishjes së kutisë, do t'i japë asaj një prekje personale që do ta bëjë atë edhe më të bukur. Dhe këtë vit përfshin një mbyllje magnetike që bën që mbulesa e përparme të qëndrojë e mbyllur., një nga defektet kryesore që kishin modelet e mëparshme.

BookBook përbëhet nga dy pjesë: mbulesa e jashtme dhe një mbulesë e brendshme që janë bashkuar në mënyrë magnetike, duke i lejuar ato të ndahen dhe të bashkohen në vetëm një sekondë. Fiksimi midis të dy pjesëve është shumë i sigurt, nuk duhet të keni frikë se ato ndahen rastësisht. Një detaj për të cilin Dymbëdhjetë Jugu është kujdesur shumë është zorra e brendshme. Mund të kishte rënë në gabim të bëja një rast të thjeshtë, të shëmtuar, si modelet e tjera në treg, por kjo nuk është marka e shtëpisë. Predha e brendshme plastike ka pjesën e pasme të mbuluar me të njëjtën lëkurë si pjesa tjetër e kutisë BookBook, kështu që nëse e ndani iPhone-in tuaj nga pjesa tjetër e kutisë, përsëri do ta keni iPhone të mbrojtur me një kasë të përshtatshme.

Një portofol dhe një mbulesë

Përkundrazi, nuk është aspak një rast i hollë. Por kutia BookBook nuk është vetëm një kopertinë, është gjithashtu një portofol që mund të mbajë katër karta dhe ka hapësirë ​​për fatura dhe bileta. Nëse mendojmë se është një mbulesë që na lejon të lëmë portofolin në shtëpi, dhe madhësia e tij nuk duket aq e madhe. Dhe nëse në çdo kohë nuk jeni të interesuar të vishni të gjithë veshjen, në një sekondë ju ndani iPhone tuaj dhe pjesën tjetër e lini në shtëpi ose në makinë.

Hapësirat për kartat janë aq të mëdha sa të mund të futen dhe hiqen lehtë, përveç asaj të poshtme që nuk është aq komode. Duke qenë transparente, kjo e fundit do ta rezervonte atë për DNI ose ndonjë kartë tjetër identifikimi që duhet të paraqesim pa pasur nevojë ta heqim nga foleja e saj. Në pjesën tjetër të lojërave elektronike nuk do të keni ndonjë problem me futjen ose heqjen e kartave të kreditit. Ekziston edhe një xhep që ju lejon të futni fatura, bileta, etj.

Ajo që nuk mund të bëjmë është ta rimbushim pajisjen me tërë kutinë e mbështjellur të ndezur. Ne do të duhet të heqim iPhone me kutinë e tij nga pjesa tjetër e kutisë, etj nuk do të kemi problem të përdorim ndonjë bazë të pajtueshme të karikimit pa tel. Unë këmbëngul, nuk është problemi më i vogël, sepse është një manovër që vështirë se do të marrë një sekondë. Për më tepër, gjatë kohës që e kam testuar, kur arrita në shtëpi ishte një manovër që e bëra sapo hyra, duke lënë kutinë e jashtme në hyrje dhe iPhone me kutinë në xhep.

Ne nuk mund të harrojmë një tipar tjetër të kësaj çështje: mund të përdoret si stendë për të shfaqur përmbajtje multimediale. Me një lëvizje të thjeshtë ne mund ta vendosim iPhone-in tonë në pozicionin perfekt për të shijuar seritë tona të preferuara, apo edhe të luajmë me një çelës kontrolli të lidhur me Bluetooth.

Mendimi i redaktorit

Kur dikush sheh kutinë BookBook, shikon drejtpërdrejt modelin e tij të veçantë, por kjo nuk mund të fshehë cilësinë e shkëlqyeshme të materialeve, mbrojtjen e madhe që i siguron iPhone-it tuaj dhe shkathtësinë që ka pasi mund të përdoret si një portofol për kartat dhe faturat, dhe si qëndrim për të shijuar përmbajtjen multimediale. Këtë vit ai gjithashtu shton një mbyllje magnetike që e mban atë të mbyllur, dhe mundësinë e ndarjes së dy pjesëve të kutisë në një sekondë falë magnetëve që përfshin. Shtë e vështirë të gjesh një rast më të shkathët për pajisjet tona me këtë cilësi. Është në dispozicion në kafe dhe të zezë për 69 € në Amazon (lidhje)

Libër Libri
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
69
 • 100%

 • Libër Libri
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • cilësi
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn dhe materiale premium
 • Mbyllja magnetike
 • Dy pjesë që ndahen lehtësisht
 • Mbrojtja 360º

Contras

 • I rëndë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.