Libratone do të bëjë që dy nga altoparlantët e tij pa tel AirPlay 2 të jenë të pajtueshëm

Altoparlantë Libratone AirPlay2

Jemi në mes të vitit dhe lajmet nga Apple priten akoma. Sidomos në atë për të hardware do te thote. Sidoqoftë, një nga funksionet që pritej me padurim është mundësia e përdorimit të standardit të ri AirPlay 2. Kjo risi erdhi me iOS 11.4 dhe lista e pajisjeve vazhdon të rritet. E fundit që e ka njoftuar është kompania Libratone.

Libratone është një kompani që ofron mundësi të ndryshme kur bëhet fjalë për altoparlantët pa tel. Në këtë rast, protagonistët e këtij lajmi janë Libratone ZIPP y Mini ZIPP. Këto dy modele, me çmim më të ulët se HomePod i Apple, ata do të marrin standardin e ri përmes një azhurnimi të softuerit falas brenda pak muajsh.

Kujtojmë që Sonos gjithashtu kohët e fundit njoftoi se disa nga modelet e tij do të azhurnohen gjithashtu me këtë teknologji në muajin e ardhshëm të korrikut. Modelet ishin Sonos One, Sonos PlayBase dhe Sonos Play: 5. Ne gjithashtu nuk e harruam shiritin e zërit Sonos Rreze.

Tani Libratone ZIPP dhe Libratone ZIPP mini do të marrin këtë standard audio dhe video në shtator. Siç kemi thënë, ajo do të merret plotësisht falas përmes një azhurnimi të program. Çfarë mund të bëjmë me AirPlay 2 në kompjuterët tanë? Epo, për shembull, nga një pajisje e vetme mund të luajmë audioja në kompjuterë të ndryshëm ose audioja të ndryshme në kompjuterë të ndryshëm. Dhe e gjithë kjo kontrollohet përmes pajisjeve tona të tilla si iPhone, iPad, Apple TV ose disa modeleve të brezit të fundit Mac. Kjo për t'ju dhënë një shembull.

Gjithashtu, lista e pajisjeve të përputhshme është tashmë e madhe. Dhe do të gjeni modele nga marka të njohura si Bang & Olufsen dhe BeoPlay e tyre; si dhe markat e njohura të audios Maratz, Denon ose Bosejanë disa nga markat që përbëjnë listën e gjatë për të integruar këtë teknologji të re Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.