Një Apple Watch i ri me lidhje LTE dhe një dizajn i ri për fundin e 2017

Thashethemet për iPhone-in e ri duket se lënë në hije gjithçka, por nuk mund ta harrojmë atë Ekziston një pajisje tjetër e vogël që nuk është rinovuar ende midis vitit dhe që mund të na ofrojë një surprizë para fundit të vitit. Po flasim për Apple Watch, modeli i fundit i të cilit u lançua në shtator 2016, dhe që mund të shohë një model të ri brenda disa muajsh.

Apple Watch i ri që sipas Bloomberg do të shohë dritën para fundit të vitit do të ketë, sipas të njëjtit burim, lidhja e vet LTE, e cila do ta lejonte atë të bëhet plotësisht e pavarur nga iPhone dhe merrni telefonata dhe njoftime pa pasur nevojë të mbani iPhone me vete. Këtë informacion i shtohet edhe një model i ri sipas John Gruber.

Informacioni vjen nga dora e Bloomberg, i cili siguron se një burim shumë i afërt me kompaninë ka konfirmuar se të paktën një model i Apple Watch i ardhshëm do të ketë lidhje LTE. Çipi që do të jepte këtë pronë të re do të ishte nga Intel, i cili do të përkeqësojë konfrontimin me Qualcomm, dhe Apple tashmë do të flasë me disa operatorë telefonikë për të ofruar plane të dhënash për orën e saj të re. Ajo që nuk është e detajuar është lloji i SIM që do të përdorë kjo orë Apple, megjithëse kompania mund të zgjedhë Apple SIM që ajo tashmë përdor në disa iPad, ose "eSIM" më të standardizuar. Cilado alternativë që përdoret, operatorët duhet të jenë të gatshëm për këtë lëshim.

Një detaj tjetër që Bloomberg nuk e ka përmendur është dizenjimi i kësaj Apple Watch të ri, dhe kjo është ajo ku John Gruber shton prekjen e tij personale. Sipas blogerit të njohur, fBurime shumë të besueshme brenda kompanisë e kanë siguruar atë që Apple Watch i ri do të ketë një dizajn të ndryshëm nga ai aktual.. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që Apple të ndryshojë në një formë të rrumbullakosur, por as informacioni nuk e përjashton atë. Pas dy gjeneratave të Apple Watch në formë katrore, Apple Watch mund të ndjekë rrugën që iPhone kanë vendosur klasikisht, me ndryshime kozmetike çdo dy vjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.