Lidhja që bllokon plotësisht iPhone tuaj dhe ju detyron të rifilloni

Bug iPhone 7

Kjo lloj përmbajtje që shkakton paqëndrueshmëri në kod është e pazakontë në iOS, megjithatë, hapja e përgjithshme e sistemit dhe pjesa tjetër e funksionaliteteve të shtuara kanë bërë që të shfaqen gjithnjë e më shumë polemika të këtij lloji. Në këtë mënyrë, ne jemi të vetëdijshëm për një lidhje të re që është në gjendje të bllokojë plotësisht pajisjen tuaj iOS, duke mos ju lënë asnjë alternativë tjetër përveç kryerjes së një "Rivendosjeje të Vështirë" nëse doni të vazhdoni ta përdorni. Kjo na kujton në mënyrë të pashmangshme "fuqinë efektive" të famshme të dy viteve më parë, atë që shkaktoi kaq shumë neveri tek njerëzit qesharakë të cilët vendosën të përdorin shërbimet e mesazheve të menjëhershme si një metodë transmetimi.

Ky gabim i ri ndodh kur luani një video .MP4 përmes Safari, Kjo është verifikuar nga ekipi i GjithçkaApplePro. Me sa duket, ajo që bën videoja në fjalë është mbingarkesa e sistemit dhe memorjes RAM, duke prodhuar katastrofën e vërtetë, dhe kjo është se kur ajo bllokohet, nuk ka asnjë alternativë të mundshme kur bëhet fjalë për zhbllokimin e saj, e vetmja gjë që mund të bëni është të rifilloni pajisjen, për këtë duhet të shtypni Home + Power për dhjetë sekonda, në rastin e përdoruesve të iPhone 7 ata duhet të shtypin Vol + Power.

Gjëja qesharake për këtë çështje është se në Beta 3 të iOS 10,2 duket se sistemi i çuditshëm i bllokimit të pajisjeve iOS nuk po jep ndonjë efekt. Po, e di që do të na kërkoni videon, por për arsye të qarta nuk do ta ndaj, shumë mospëlqime na shkaktuan nga e kaluara "Fuqia efektive" në mënyrë që të kthehemi ta viralizojmë këtë lloj përmbajtjeje që nuk bën gjë tjetër veçse provokon zemërim.

Po sikur të largohemi nga ju, është videoja e EverythingApplePro, autorët e zbulimit, dhe nëse doni të kaloni në kanalin e djemve, do të jeni të mirëpritur, megjithatë, ne kërkojmë që lidhja të mos ndahet në komente, nëse është e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.