Lidhni llogarinë tuaj Spotify me Shazam për të dëgjuar këngë të plota

Shazam Spotify

Aplikim Shazam për iOS vjen me aftësinë për të lidhur llogarinë tuaj Spotify kështu që ju mund të dëgjoni muzikë që është etiketuar përmes Spotify direkt nga aplikacioni Shazam. Një azhurnim i fundit i aplikacionit përfshin një rishkrim të plotë të kësaj veçorie, duke e bërë atë më të qëndrueshëm se kurrë.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidhni llogarinë tuaj Spotify me aplikacionin Shazam, dhe aplikacioni do të kujdeset për pjesën tjetër, e cila ju lejon të dëgjoni këngë të plota në Shazam në vend të vetëm 30 sekondave të këngës.

Në këtë manual, ne do t'ju tregojmë se si të lidhni llogarinë tuaj Spotify me aplikacionin Shazam në iOS.

Pse të lidh Spotify me Shazam?

Nëse përdorni Shazam dhe Spotify në iPhone, iPad ose iPod touch tuaj, atëherë mund të dëshironi t'i lidhni të dy për të përfituar nga disa veçori interesante në aplikacionin Shazam. Dy aplikacionet kanë funksionalitet të integruar në të cilën ata lejojnë që të dy shërbimet të komunikojnë me njëri-tjetrin.

Kur lidhni llogarinë tuaj Spotify nga brenda aplikacionit Shazam, ju po i jepni Shazam mundësinë për të luajtur muzikë nga llogaria juaj Spotify bazuar në këngët që keni etiketuar, që do të thotë që pasi të keni kërkuar një këngë, mund të filloni nga menjëherë ekzekutoni të gjithë këngën direkt nga aplikacioni Shazam pa pasur nevojë të kaloni në aplikacionin Spotify.

Nga ana tjetër, nuk do të jeni të kufizuar në 30 sekonda parapamje të këngës, do të jeni në gjendje ta bëni dëgjoni të gjithë këngën nga fillimi në fund, kjo i jep aplikacionit Shazam një përvojë shumë më të plotë pasi kërkon një këngë.

Sigurisht, një vërejtje është ajo kërkohet një pajtim në Spotify Premium për të dëgjuar këngët e Spotify, por kjo ndoshta nuk do të jetë problem për shumë nga përdoruesit e Spotify.

Si të lidhni llogarinë tuaj Spotify për iOS me aplikacionin Shazam

Tani që jeni në dijeni të përfitimeve nga lidhja e dy aplikacioneve, po pyesni se si ta bëni. Për fat të mirë, procesi nuk është aq i vështirë, dhe ne do t'ju tregojmë se si ta bëni atë në hapat e mëposhtëm.

Hapi 1: Nisni aplikacionin Shazam dhe klikoni në skedën "Shazam im" në fund të aplikacionit.

Shazam Spotify

 

Hapi 2: Klikoni në butonin Cilësimet në të djathtë të sipërme të aplikacionit për të nisur panelin e cilësimeve Shazam.

Hapi 3: Klikoni në butonin «Lidhu me Spotify» në seksionin «Muzikë në transmetim».

Hapi 4: Klikoni në butonin blu "Vazhdo" kur të kërkohet të lidheni me Spotify.

Hapi 5: Aplikacioni Safari do të ekzekutohet në pajisjen tuaj dhe do të ngarkojë një faqe hyrjeje në Spotify, prekni butonin e gjelbër «Identifikohu në Spotify».

Hyni në Spotify

Hapi 6: Identifikohuni me llogarinë tuaj të lidhur në Facebook ose me të dhënat tuaja të hyrjes Spotify, klikoni në butonin "Access"

Hapi 7: Nëse informacioni juaj i hyrjes është i saktë, ai do t'ju japë një mesazh që tregon suksesin në menaxhim.

Shazam Spotify

Më poshtë është një shembull se si do të shfaqet ikona Spotify në butonin e luajtjes:

Luaj butonin Shazam

Përfitime të tjera të lidhjes së Spotify me Shazam

Një përfitim tjetër i lidhjes së Spotify me Shazam është se kur aplikacioni Spotify fillon në pajisjen tuaj iOS, ju do të shihni një listë të re për riprodhim të quajtur «Të dhënat e mia Shazam"se përmban të gjithë muzikën që keni etiketuar së fundmi.

Spotify Playlist

Kjo është një tipar veçanërisht i dobishëm sepse në vend që të shkoni në Spotify dhe t'i shtoni këto këngë në listat tuaja të leximit manualisht, Shazam do ta bëjë atë për ju dhe do të keni qasje e menjëhershme në muzikën tuaj të preferuar herën tjetër kur filloni aplikacionin Spotify.

Kjo funksionon si në versionin falas ashtu edhe në aplikacionin e paguar Shazam, por mos harroni atë kërkohet një pajtim mujor në Spotify Premium për të dëgjuar këngët e plota nga aplikacioni Shazam.

Muzika që ruhet në listën tuaj të luajtjes Spotify në celular gjithashtu shfaqet në aplikacionin desktop nëse përdorni Spotify në kompjuterin tuaj, kështu që ky është një tjetër avantazh i kësaj lidhjeje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   gaxilongas dijo

    SoundHound lejon të njëjtën gjë por duke luajtur këngën nga YouTube, kështu që nuk kërkon pajtim për të dëgjuar të gjithë këngën që zbulojmë me SoundHound. Si gjithmonë, dëgjoni 30 sekondat që ofron pamja paraprake e iTunes.