ZENS Liberty: një bazë karikimi e ngjashme me AirPower që nuk e pamë kurrë

Apple prezantoi bazën e saj të karikimit pa tel, AirPower, me prezantimin e iPhone 8 dhe iPhone X. Sidoqoftë, projekti nuk u realizua. Kurdoherë që njerëzit e Cupertino përballeshin me një pyetje në lidhje me bazën e tyre të ngarkesave, ata i shmangeshin asaj ose siguruan që do të dilte në treg së shpejti. Sidoqoftë, marsin e kaluar Apple anuloi projektin sepse nuk i arritën standardet e cilësisë që kërkonin. Muaj më vonë hasëm në një produkt të ri të ngjashëm me AirPower që përmbush të njëjtat funksione, por jo pa qenë nga Apple. Kjo është baza e karikimit Liria ZENS.

ZENS Liberty: baza e karikimit që doli në treg

Seria Liberty përfshin dy botimet e karikuesve pa tel ZENS 16-spirale: njëri me një sipërfaqe prej pëlhure Kvadrat dhe tjetri botim i kufizuar me një sipërfaqe qelqi. 16 mbështjelljet e karikimit të pirgur sigurojnë lirinë e plotë të vendosjes, duke e bërë karikimin pa tel gjithnjë e më të përshtatshëm dhe më të lehtë.

Shumica dërrmuese e portave të karikimit pa tel të përputhshëm me Qi kanë një të keqe. Ata kanë një spirale të vetme në qendër të zonës së ngarkesës kështu që vetëm një pajisje mund të karikohet në të njëjtën kohë. Megjithatë, integrimi i mbështjellje të ndryshme në produkt bën të mundur që të karikohen njëkohësisht më shumë se një pajisje duke i vendosur ato thjesht në bazë.

Këto dy produkte LIRIT ZENS Ata kanë një sipërfaqe prej pëlhure Kvadrat me cilësi të lartë ose një fund qelqi në varësi të modelit të zgjedhur, 16 mbështjellje karikimi për karikim të njëkohshëm, dalje 30W e pajtueshme me karikimin e shpejtë të Apple dhe, përveç kësaj, ata shtojnë një port USB-A për të ngarkuar një pajisje shtesë.

Ekzistojnë dy modele të këtij produkti me dy përfundime të ndryshme: pëlhurë dhe xham. Dallimet janë ato, përfundimi dhe, natyrisht, çmimi. E para ka një kosto prej Dollarit amerikan 179,99 dhe përfundimi i pëlhurës çmimi i saj ulet në 139,99 dollarë. Ky produkt mund të porositet në Uebfaqja zyrtare e ZENS dhe dërgesat do të fillojnë nga ky janar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.