Lista e Pokemonëve më të lehtë për të evoluar në Pokémon Go

pokemon-shko-evoluoj

Zhvillimi i Pokemonit tonë falë karameleve specifike është mënyra më e shpejtë për të fituar përvojë. Për këtë arsye, nga iPhone News ju rekomandojmë një seri Pokemonësh që evoluohen lehtë, me pasoja në rritjen e përvojës që kjo sjell. Ne do të kalojmë një listë e Pokemonëve që kanë nevojë për më pak karamele për këto detyra, shumica dhe disa këshilla për ta bërë atë sa më shpejt të jetë e mundur. Në iPhone Actualidad ne vazhdojmë me këshillat për Pokémon Go, sepse është aplikacioni më i shkarkuar në pajisjet aktuale iOS dhe informacionet në faqen tonë të internetit nuk mund të mungojnë.

Ata që kanë nevojë për më pak karamele për të evoluar

Pokemon për të cilin ata kanë nevojë Karamelos 12 (minimumi)

 • Caterpie
 • Weedle
 • Pidgey

Pokemon për të cilin ata kanë nevojë Karamelos 25 (niveli mesatar)

 • Bulbasaur
 • charmander
 • Squirtle
 • Rattata
 • Nidoran
 • i habitshëm
 • poliwag
 • hapur
 • Makop
 • Bellsprout
 • Gjeoduda
 • Me magjepsje
 • Eevee
 • Dratini

Pjesa tjetër e Pokemonëve do të duhen 50 ëmbëlsira për të evoluar, megjithatë, disa janë shumë të bollshme, kështu që zhvillimi i tyre do të jetë i njëjtë ose më i lehtë. Bëni kujdes, sepse të tjerët pëlqejnë Dratini ose Gastly shfaqen pak, kështu që evoluimi i tyre nuk do të jetë aq i lehtë sa mund të prisni. Për të evoluar e dini, ne shkojmë në listën tonë të Pokemonëve, ne zgjedhim një, dhe ku dalin statistikat e tij dhe CP, në gjysmë të rrugës midis "përmirësimit" dhe sulmeve, ne gjejmë opsionin "evoluojnë" dhe numrin e ëmbëlsirave të nevojshme për të .

Sa CP rritet deri kur zhvillohet një Pokemon?

normalisht PC-të pas një evolucioni do të dyfishohenSidoqoftë, është disi e rastësishme, por të paktën do të shkojë nga 75% e totalit në 125% e totalit, kështu që mos kini frikë. Këshilla është që pavarësisht se keni shumë ëmbëlsira, prisni pak për të kapur një Pokemon që është në një nivel mjaft të mirë, i cili do të sigurojë CP maksimale pas evolucionit. Sulmet specifike do të jenë gjithashtu thelbësore për të luftuar në palestra.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   xradeon dijo

  Dhe magikarp qe perdor 400 embelsira ??

 2.   Mori dijo

  Magikarp ka nevojë për 400 ëmbëlsira dhe ka edhe të tjerë si 100 më shumë