Logitech hyn në treg për karikuesit pa tel për iPhone dhe Apple Watch

Logitech POWEREW

Ndërsa disa përdorues janë ende duke pritur që Apple të nisë AirPower, baza e karikimit që Apple njoftoi dhe që më shumë se një vit më vonë njoftoi se po anulonte, tregu për bazat e karikimit pa tel për iPhone dhe iPad vazhdon të rritet me kompani të reja, të tilla si Logitech.

Logitech ka fituar një gamë të shkëlqyeshme të aksesorëve kompjuterikë, të tillë si minj dhe tastierë, si dhe një nga prodhuesit kryesorë të aksesorëve të lojërave. Sidoqoftë, duket se ai dëshiron të vazhdojë zgjerimin e gamës së saj të produkteve dhe sapo ka prezantuar tre baza të karikimit pa tel.

Tri bazat e karikimit që ka paraqitur ky prodhues janë Qëndrim i fuqizuar, një bazë e sheshtë për të ngarkuar iPhone horizontalisht, Jastëk i fuqizuar, për të ngarkuar iPhone në një pozicion vertikal dhe FUQISHT 3-1, një bazë karikimi që na lejon të karikojmë iPhone në një pozicion vertikal, në një pozicion horizontal dhe gjithashtu Apple Watch. Padyshim, kushdo që thotë iPhone, thotë rastin e karikimit pa tel të AirPods ose ndonjë pajisje tjetër me karikim wireless.

Baza e karikimit POWERED 3-1 del në treg për 129,99 dollarë. Modeli POWERED Pad është në dispozicion për Dollarit amerikan 59,99 dhe modelin e POWERED Stand Dollarit amerikan 39,99. Këto tre baza karikimi janë të disponueshme në grafit dhe ngjyra të bardha dhe na ofrojnë një fuqi maksimale të karikimit prej 7,5w, maksimumi i mbështetur aktualisht nga iPhone.

Logitech pretendon se brenda, ju do të gjeni një numër të sensorë për të menaxhuar temperaturën në të gjitha kohërat e pajisjes dhe bazës së karikimit dhe kështu shmangni ngrohjen e mundshme dhe siguroni fuqinë optike në mënyrë që karikimi të jetë sa më i shpejtë, brenda kufizimeve të vetë iPhone.

Këto porte të reja të karikimit pa tel, tani janë në dispozicion për shitje në faqen e internetit të Logitech në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, kështu që do të jetë çështje ditësh para se të arrijë në Spanjë, si dhe në pjesën tjetër të vendeve evropiane dhe të Amerikës Latine, ku ky prodhues ka një prani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.