Miitomo, Loja e Parë iOS e Nintendo Mbërrin në Japoni

Miitomo Jam i bindur se kur ata na e thanë atë Nintendo do të sillnin lojërat e tyre në App Store askush nuk priste që gjëja e parë që do të sillnin ishte një lojë e ngjashme Miitomo kjo nuk është aspak si titujt që i kanë sjellë kaq shumë famë kompanisë japoneze. Të gjithë do të donim të shihnim një lojë për pajisjet me prekje në të cilën u shfaqën Mario ose Zelda, por tani do të duhet të pranojmë lloje të tjera të lojërave.

Siç ishte premtuar, loja e parë zyrtare Nintendo për iOS tashmë ka mbërritur në App Store, por ajo ka zbritur vetem ne japoni. Miitomo është një lojë shoqërore Të lirë-to-Play në të cilën lojtarët do të duhet krijoni dhe personalizoni avatarët tuaj, të cilët quhen Miis dhe do të jenë në gjendje të komunikojnë me Miis të tjerë në rrjetin social. Në fillim e gjithë kjo na kujton shumë programe të tjerë si Second Life, por Miitomo do të ofrojë disa stimuj për të ftuar përdoruesit të luajnë.

Miitomo do të ofrojë zbritje për tastierat

Përveç pjesës sociale, arsyeja kryesore për të luajtur Miitomo është të fitosh pikat që mund të shkëmbehen me zbritje për konzollat ​​dhe lojërat, temat e konzollave dhe shpërblimet e tjera që do të vijnë falë programit të ri të besnikërisë së kompanisë, My Nintendo, i cili ka filluar në Japoni në të njëjtën kohë me Miitomo.

Nga njëra anë, mendoj se ideja që Nintendo ka pasur është e mirë. Miitomo kombinon një lloj bisede me një program për të marrë pikë që do të na lejojë na kurseni para mbi produktet e kompanisë. Nga ana tjetër, unë shpresoj dhe uroj që lojërat e ardhshme të kompanisë japoneze të jenë më shumë si klasikët. Dhe, sigurisht, që ofertat e mia Nintendo nuk qëndrojnë vetëm në Japoni dhe arrijnë në vendet e tjera.

Nëse nuk doni të prisni dhe doni të provoni Miitomo tani, ju mund të ndiqni tutorialin për të cilin kemi botuar si të luhet Clash Royale para kohe. Sipas asaj që thotë në Japan App Store, është në dispozicion në Spanjisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.