Perchang, një lojë e aftësive dhe enigmave është loja e javës

përhapem

Një nga lojërat që ka arritur në App Store gjatë këtij viti dhe që ka tërhequr më shumë vëmendjen, ka qenë një nga rekomandimet muaj më parë nga App Store, ka qenë Perchang, një lojë tjetër në të cilën duhet të provojmë aftësinë tonë për të zgjidhur enigma përgjatë 60 niveleve fantastike. Perchang ka një vlerësim mesatar prej 4 yjesh në App Store dhe ka një çmim të rregullt në App Store prej 1,99 euro, por deri të enjten e ardhshme, do të jemi në gjendje ta shkarkojmë atë plotësisht falas.

Në këtë lojë, ne do të duhet të ushtrojmë mendjen duke testuar koordinimin tonë për të udhëhequr topat e vegjël drejt synimeve të tyre. Loja që në fillim duket mjaft e thjeshtë, bëhet mjaft e komplikuar pasi përparimi dhe koordinimi i niveleve është thelbësor për të qenë në gjendje të zgjidhni enigmat. Në mënyrë që të drejtojmë topat, do të duhet të aktivizojmë tifozët, magnetët, fins, unazat antigravitet dhe vegla të tjera që të jemi në gjendje të plotësojmë të gjitha nivelet.

Në varësi të kohës që kalojmë duke luftuar enigmat, do të marrim një rezultat tjetër që do të na ndihmojë merrni një koleksion të plotë të medaljeve dhe ngjituni në tabelën kryesuese të miqve tanë. Nëse duam të shijojmë 24 nivele më shumë, mund të bëjmë një blerje brenda aplikacionit që na lejon të shijojmë 24 nivele të reja.

Karakteristikat e Perchang

 • 60 tragete 3D të paraqitura në mënyrë fantastike për të provuar aftësitë tuaja.
 • Kontrolle të thjeshta me mekanikë të thellë për këdo për të luajtur.
 • Nga fins te teleporters, ka shumë pajisje të veçanta për të udhëhequr topat nëpër nivele.
 • Sfidoni mendjen tuaj dhe zgjidhni puzzles duke shkëmbyer ngjyrat e mekanizmave.
 • Merrni shpejt qëllimet tuaja për të fituar të gjitha medaljet e arta.
 • Përdorni të gjitha aftësitë dhe zgjuarsitë tuaja për të arritur arritje.
 • Zhbllokoni ndeshjet speciale të arit për të gjetur sfida më të mëdha!

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.