Lojërat më të mira në internet me multiplayer për iPhone

Lojëra me shumë lojtarë

Që telefonat inteligjentë po bëhen më të mirë nuk është sekret, ashtu siç nuk është kjo lojërat për ta kanë përfituar nga ato më të mirat ndër vite. Shumë nga titujt aktualisht të disponueshëm në App Store kanë cilësi të mjaftueshme në të gjitha seksionet për të paktën të meritojnë t'i njohin ato.

Ndërsa është e vërtetë që asnjëri prej tyre nuk është krijuar për të zëvendësuar konsolët dhe për ta kthyer iPhone-in tonë në njërën prej tyre, orët e argëtimit që ata mund të ofrojnë janë të shumta. E gjithë kjo në një kohë kur era fryn në favor të adhuruesve të lojërave video në platformat mobile, me një rritje të kapacitetit të modeleve dhe një rritje edhe në dimensionet e ekranit.

Lojërat me shumë lojtarë janë sinonim i argëtimit të garantuar

Mbi të gjitha lojërat, ato me modalitetin online veçohen sot, të cilat ofrojnë mundësinë e luaj me përdorues nga e gjithë bota në kohë reale, duke siguruar dinamizëm më të madh të çështjes. Pavarësisht nëse kjo karakteristikë është e disponueshme, pjesërisht do të përcaktojë suksesin e saj, një pretendim që nuk anashkalohet nga zhvilluesit.

Lëshimet e lojërave me mundësinë e përdorimit të Internetit si mjet kryesor i ndërveprimit tërheqin vëmendje më të madhe për shkak të argëtimit të shtuar që ato përfaqësojnë krahasuar me ato më tradicionale, dhe kjo është arsyeja pse duhet të dini se cilët janë ata tituj nën të cilët janë orët dhe orët fshehur nga argëtimi. Ne ju tregojmë rreth tyre më poshtë.

Brigada Blitz

Brigada Blitz

Kjo është një lojë që mendon për dashamirët e klasikëve 'kapin flamurin' dhe Deathmatch që kanë bërë lojëra të tjera video kaq të suksesshme gjatë historisë. Me personazhe dhe një mjedis më afër animacionit sesa një harte të vërtetë, lojërat do të jenë kënaqësi të shkëlqyera në cilindo prej shumë skenarëve që mund të luhen. Në varësi të mënyrës së lojës që zgjedhim, këto do të ndryshojnë në mënyrë që secila lojë të jetë unike.

Orët e lojës dhe koha e kaluar nuk janë shumë të rëndësishme, pasi aftësia e secilit llogaritet si armët që mbarten, megjithëse ato gjithmonë ndihmojnë. Marrja e përmirësimeve është relativisht e thjeshtë, por do të duhet të luajmë disa lojëra për të pasur pajisjet e duhura që na lejojnë të jemi zotërit absolut.

Modern Combat 5

Lufta Moderne

Emri nuk lë vend për dyshime: po përballemi me një klasik të xhirimit. Kjo është një nga më të kompletuarit që mund ta gjejmë aktualisht në iOS nëse jemi të interesuar për ato të simulimit të luftimeve të mëdha tipike të konzollave. Në të njëjtën mënyrë si Brigada e Blitz, Gameloft është kompania që qëndron pas këtij titulli, e cila zakonisht është një shenjë e të paktën një cilësie.

Nëse luftimi në aksion është gjëja juaj, kjo lojë ndoshta nuk do t'ju zhgënjejë dhe do t'ju tërheqë nga çasti i parë. Si Kjo nuk është për ju? Vazhdoni të lexoni atëherë!

Asfalt 8: Ajrore

8 Asfalt

Çmuar si loja më e mirë për celular në WWDC 2015, Asfalti 8 ka plakur shumë mirë në dy vitet e fundit. Larg nga ndalimi i shkeljes së përshpejtuesit dhe largimi nga emri i mirë, zhvilluesit e tij e kanë kuptuar që popullariteti është jetëshkurtër dhe përdoruesit duhet t'i fitojnë ato bazuar në lajmet dhe përmirësimet.

Kjo është shumë e mundshme loja më e mirë garuese në iPhone App Store tani. Megjithëse, si mund të mos ishte nëse është në gjendje të kujtojë në disa aspekte nevojën e vlerësuar për Shpejtësi nga PlayStation. Nëse ajo që dëshironi është të luftoni kundër rivalëve në nxehtësinë e asfaltit dhe "Shpejtësia" është mbiemri juaj i dytë, mbase është koha të dilni pas timonit të disa prej makinave mbresëlënëse në këtë lojë dhe të luftoni për pozicionet e larta .

Opsionet e personalizimit, pista të panumërta të ndryshme, mënyrat e lojës që ndryshojnë në varësi të konkurrencës dhe ngjarjet e dedikuara në data të veçanta janë vetëm disa nga gjërat që ju presin në Asfaltin 8: Ajrore.

Clash Royale

Clash Royale

Nëse nuk keni dëgjuar ende për këtë titull, kjo është për shkak se ndoshta kjo lojë nuk ju përshtatet shumë. Clash Royale është pasardhësi i Clash of Clans, një emër që fshihet një numër i panumërueshëm i orëve të luajtura nga miliona lojtarë nga i gjithë planeti. Me këtë lojë të re, suksesi duket të jetë edhe më i madh, duke angazhuar të rinj dhe të moshuar në duels pasionante për të shkuar në nivelin tjetër dhe për të pushtuar "arenën".

Çelësi i suksesit të këtyre lojrave qëndron në fuqinë shoqërore që kanë, duke qenë në gjendje i përkasin një "klani" me njerëz të tjerë, kështu ndajnë sukseset dhe vazhdojnë të ngjiten në lojë. Me një ndërfaqe jashtëzakonisht interaktive, Clash Royale është lloji i lojës së pafajshme që shkarkoni vetëm për të kaluar kohën dhe që nuk mund ta shkëputni pas njëzet minutash. Vërtetë krijon varësi.

Nëse mendoni se tashmë dini gjithçka në lidhje me këtë lojë, ne ju ftojmë të vizitoni udhëzuesi ynë me truket më të mira të Clash Royale.

mburrje

mburrje

Për adhuruesit e lojërave në kohë reale, Vainglory është një shkarkim pothuajse i detyrueshëm, veçanërisht nëse stili 'League of Legends' shkon me ne. Opsionet e tij të mëdha kur zgjedhin heronj, si dhe mënyrat e ndryshme të lojës - në të cilat gjithashtu mund të gjeni ngjarje të veçanta sipas datave- e bëjnë varësinë pothuajse të menjëhershme. Nëse doni të luani me grupin tuaj të miqve ose preferoni të filloni një aventurë solo, Vainglory është një nga ata që nuk zhgënjen.

Wasshtë vlerësuar me vlerësimin e "Lojërave më të Mirë Mobile" në Global Mobile Awards dhe e vërteta është se pak kritika ngrihen kundër këtij titulli. Zhvilluesit theksojnë se loja shpërblen më të aftë dhe më të aftë në fushën e betejës dhe jo ata që investojnë më shumë para në funksionalitete të reja, kështu që provoni vlerën tuaj!

Krimbat 3 dhe Më të Lehta.io

Krimbat 3

Nëse jemi miq me krimba, mbase emrat e këtyre lojërave janë tashmë të njohur për ne për shkak të rëndësisë që ata kanë pasur gjatë viteve. Worms 3 është gjithçka që mund të presim nga loja klasike e PC. Në këtë version ai përfshin mënyra të ndryshme loje për të qenë në gjendje të luani me miqtë ose të shkatërroni krimbat e kundërshtarëve të tjerë në të gjithë botën. E thjeshtë dhe argëtuese, nuk mund të kërkoni më shumë.

Rrëshqit io

Sidoqoftë, ne e kuptojmë se çmimi i kësaj loje të parë mund të kthejë shumë njerëz kur bëhet fjalë për të hyrë në botën e këtyre qenieve të vogla, kjo është arsyeja pse ne gjithashtu propozojmë një alternativë po aq të vlefshme dhe falas. Dinamika pas Slighter.io duket të jetë e thjeshtë: “hani dhe mos u hani”, por realiteti është ai nuk është një detyrë e lehtë të bëhesh krimbi më i madh në lojë dhe kështu zënë pozicionin numër një. Ne ju sfidojmë të provoni.

Çfarë mendoni për këto lojëra me shumë lojra për iOS? A rekomandoni ndonjë më shumë? Nëse keni dashur më shumë, mos harroni listën me lojërat më të mira në App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.