Sony do të sjellë lojëra PlayStation në iOS dhe Android

PlayStation dhe App Store Sot ne ju sjellim një informacion që, nëse konfirmohet, do të jetë një lajm i shkëlqyeshëm për të gjithë lojtarët, të paktën aziatikët. Së pari ishte Nintendo që njoftoi se do të sillte lojërat e saj në pajisjet mobile, edhe pse e para, e quajtur Miitomo, nuk është ajo që të gjithë prisnim. Eshte tani Sony i cili e ka njoftuar atë do të lëshojë lojëra për iOS dhe Android në Japoni dhe vende të tjera aziatike, por ka shumë të ngjarë, në varësi të pritjes, ajo do të arrijë edhe në tregje të tjera.

Sony do të krijojë një kompani të re më 1 Prill që do të përqendrohet në sjelljen e lojërave PlayStation në pajisjet mobile të quajtura ForwardWorks. Loja e parë, emri i së cilës nuk është zbuluar, do të mbërrijë në fund të vitit 2016 në Japoni dhe vendet e tjera aziatike, në atë kohë përdoruesit nga pjesa tjetër e botës do të duhet të fillojnë të luten që gjërat të shkojnë shumë mirë për ta dhe të vendosin të largohen nga kontinenti aziatik, diçka që unë personalisht mendoj se është vetëm çështje kohe.

Sony do të sjellë lojëra "me të drejta të plota" nga PlayStation në pajisjet mobile

Cilat lojëra të PlayStation do të zbresin në App Store? Epo, nuk mund ta thuash. Më shumë gjasa ato janë të një lloji loje që ka qenë shumë e suksesshme në Japoni vitet e fundit. Nëse do të duhej të thosha disa nga ato që mendoj se do të mbërrijnë, unë do të vija bast gjithçka që Final Fantasy më e mirë që mund të mbështesë hardueri i pajisjeve mobile mund të arrijë, por do të isha gabim: Sony siguron që titujt që do të marrë pajisjet mobile ata do të kenë "të drejta të plota", kështu që duket e pamundur që ata të transportojnë lojërat ekzistuese në platformën PlayStation.

Por nëse doni një ide se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, kompania japoneze do të ndalojë zhvillimin për PlayStation Vita, tastiera juaj e dorës, për t'u përqëndruar në krijimin e lojërave për iOS dhe Android. Siç e thashë më parë, duket se është vetëm çështje kohe para se të fillojnë të krijojnë lojëra cilësore dhe se ato arrijnë në të gjitha pajisjet mobile iOS dhe Android në të gjithë botën.

Dhe çfarë lidhje me tvOS?

Kjo është pyetja një milion. Kur Apple lëshoi Brezi i XNUMX-të Apple TV Me App Store-in e vet, gjëja e parë që menduam ishin lojërat. Tani, gjashtë muaj pas publikimit, ne kemi disa tituj interesantë në set-top box-in tonë, si Luftërat e Gjeometrisë 3 ose Modern Combat 5: Ndërprerja. Microsoft kohët e fundit tha se do të lejonte përdoruesit e Xbox të luanin përdorues të PlayStation dhe Sony duket se pajtohet me këtë. Ndoshta Sony po planifikon të zbresë nga konsolat e tyre dhe të shndërrojë përmbajtjen e tyre në multiplatform. Duket pak utopike, por nuk do të ishte larg mendjes. Ajo që më lë me mizën pas veshit tim janë "të drejtat e plota". A nuk do të vijnë lojërat më të mira aktuale? Do të ishte turp, por më pak nuk është asgjë. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë nga viti i ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaranor dijo

  Ftohja e një "Buzz Multi-Contest" në appletv 4 do të ishte e jashtëzakonshme dhe me kënaqësi do të paguaja për të.

 2.   Amauri leija dijo

  Zoti i luftës në iPhone 6S? Hesht dhe merri parat e mia!