Wiseplay, të gjitha kanalet e botës në celularin tuaj [Tutorial]

urtësi-iOS

Shpesh herë, mënyra se si ne shikojmë TV në pajisjet tona iOS bëhet e lodhshme dhe e padurueshme. Arsyeja e parë është se shumica e kanaleve na detyrojnë të instalojmë aplikacionet e tyre në pajisjen tonë kur të kuptojnë se ne kemi qasje në faqen e tyre të internetit nga shfletuesi celular. Problemi tjetër është se aplikacionet televizive që ofrohen në iOS App Store janë shumë të dobëta për pjesën më të madhe. Sidoqoftë, e gjithë kjo ka një zgjidhje falë Wiseplay, është një aplikacion që lehtë mund të bëhet një qendër multimediale. Në disa hapa do të keni të gjitha kanalet në botë në iPhone ose iPad tuaj, dhe ne do t'ju shpjegojmë se si.

Së pari do të marrim masat paraprake të duhura, ne duam të theksojmë nga iPhone News që qëllimi ynë është t'ju mësojmë të shtoni lista të kanaleve të hapura, publike ose private, por që ata nuk ofrojnë përmbajtjen e tyre nën pajtim periodik të pagesës. Çfarë duam të nxjerrim në pah me këtë? Se ne nuk jemi duke inkurajuar përdorimin e paligjshëm të kësaj mjeti të riprodhimit multimedial. Faleminderit Wiseplay ne mund të shohim kanale si Antena 3, TVE ose Tele 5Sidoqoftë, përdoruesit e pasionuar gjithashtu dinë metoda për të parë kanalet me pagesë ose përmbajtjen audiovizive të kufizuar nga e drejta e autorit, ne rekomandojmë një përdorim të përgjegjshëm të aplikacionit.

Çfarë është Wiseplay?

urtësi-ios-3

Wiseplay është një aplikacion që na lejon të luajmë kanale televizive falas, ne thjesht duhet të shtojmë adresat e tyre të internetit përmes sistemit të listës së aplikacionit. Wiseplay është një projekt multiplatform, ka një aplikacion për iOS, për macOS, për Windows dhe për AndroidKjo është arsyeja pse shumë kanë zgjedhur ta bëjnë Wiseplay qendrën e tyre multimediale, pasi që ne mund të unifikojmë marrëdhënien tonë me këtë lloj përmbajtjeje duke përdorur Wiseplay në të gjitha pajisjet tona shpejt dhe me lehtësi. Përveç kësaj, ndërfaqja e saj është intuitive dhe mënyra se si shtojmë përmbajtje është me të vërtetë e lehtë.

Ai që me të vërtetë i jep kuptim Wiseplay është komuniteti i përdoruesve, të cilët marrin mundimin të krijojnë listat e kanaleve, në këtë mënyrë ne mund të shohim në Wiseplay shumë kanale të interesit tonë në një listë të vetme. Këto lista ndahen nga përdoruesit në forume me tema të ngjashme dhe ne lehtë mund t'i shtojmë ato përmes një adrese URL ose përmes një kodi QR, thjesht duhet të kërkojmë listën që përfshin përmbajtjen që na intereson, ose sipërmarrje për të krijuar listën tonë për përdorim personal.

Si mund ta marr Wiseplay dhe si funksionon?

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Ne kujtojmë edhe një herë se jemi brenda legaleve, kjo do të thotë që Wiseplay cpërputhet me standardet e Apple dhe për këtë arsye është falas të jetë i disponueshëm në App Store iOS, dhe kështu është. Thjesht duhet të shkojmë në App Store iOS për të shkarkuar aplikacionin zyrtar, nuk mund të jetë më e lehtë. Aplikacioni është plotësisht falas, por përfshin reklama, për t'i hequr plotësisht ato nga aplikacioni, ne duhet të blejmë versionin "Premium", diçka mjaft e zakonshme, megjithatë, nga përvoja ime mund të them se versioni falas rrëmbehet mjaft mirë, lëshon vetëm një njoftim të vogël prej pesë sekondash para emetimit të ndonjërit prej kanaleve që kemi zgjedhur.

Aplikacioni është në dispozicion në dy gjuhë, anglisht dhe spanjisht. Si mund të ishte ndryshe, ne jemi përballur me një aplikacion krejtësisht universal, domethënë, i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe iPod Touch. Lidhur me përputhshmërinë me aksesorët, theksojmë se ne mund ta transmetojmë me lehtësi përmbajtjen tonë përmes AirPlaypasi përdor lojtarin vendas iOS. Nga ana tjetër, ai gjithashtu përfshin butonin e vet Chromecast në krye, kjo do të thotë që ne mund ta shfrytëzojmë maksimalisht këtë vegël që ju prezantuam vetëm disa ditë më parë në kanalin tonë YouTube.

Si të shtoni një listë kanalesh në Wiseplay dhe si t'i gjeni ato

urtësi-ios-2

Gjëja më e lehtë është të përdorësh motorin e kërkimit nëse ajo që duam është të gjejmë një listë Wiseplay. Listat e Wiseplay zakonisht përmbahen në një URL me mbarimin «.w3u«, Megjithatë, ne gjithashtu mund të marrim lista direkt nga« lidhjetPastebin«, Gjë që e bën detyrën shumë më të lehtë. Varet nga ju që të përdorni lista që përputhen në mënyrë rigoroze me ligjin. Nëse doni më shumë ose jeni duke kërkuar një lloj tjetër përmbajtjeje, unë ju vendos në motorin e kërkimit Google, me kërkimin e thjeshtë për «Listat e Wiseplay»Ju do të merrni shumë rezultate të kënaqshme.

Për të shtuar një listë, së pari do të kërkojmë listën në burimin tonë të dhënë dhe do të kopjojmë lidhjen e listës në fjalë në clipboard. Ne thjesht klikojmë në flluskën e poshtme të kuqe në fillim të aplikimit dhe zgjedhim «shtoj URL«, Ne do të kemi në dispozicion kanalin ose listën e kanaleve tona të reja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iOS-të dijo

  Shumë interesante, do ta provoj më vonë, komentoj. Faleminderit pershendetje

  1.    Emilio dijo

   Përshëndetje, natën e mirë, dikush ka një listë që punon në iPhone 6 Splus faleminderit

 2.   iOS-të dijo

  Sapo të funksionojë në mënyrë të përsosur, ju mund të shihni kanalet kryesore spanjolle të TDT dhe kanalit plus paketës së filmave, sporteve dhe serialeve, e vetmja gjë e dobët është kur ta dërgoj në Chromecast më thotë që formati nuk është i vlefshëm, dhemb. Nëse më lini formulimin, unë do të ngarkoj url, ajo azhurnohet nga gushti 2016

  1.    danifdez95 dijo

   Do të vlerësoja shumë nëse do ta ngarkonit

   1.    danifdez95 dijo

    Ju falënderoj shumë me të vërtetë! 🙂

 3.   lorz dijo

  Wiseplay premton por nuk e jep! Unë kam qenë duke pritur 3 muaj për dërgimin në Chromecast për të punuar dhe madje jo nga distanca!
  Për android e kuptoj që po shkon mirë, por për iOS është një pestiño, një dëshirë dhe unë nuk mundem.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Dërgimi te Chromecast funksionon perfekt për mua. Ju mund të duhet të përdorni lista të tjera.

   1.    lorz dijo

    Me të vërtetë? Më jep një çelës! Unë kam provuar shumë dhe e kam parë atë si të pamundur.
    Ju lutem për një aluzion! Nëse nuk mundeni / dëshironi të lidhni, më tregoni të paktën autorin e listave që përdorni dhe unë do ta kërkoj.
    Një përshëndetje!
    Na vjen keq për komentin dublikatë, nuk kisha parë 'përgjigje'

 4.   lorz dijo

  Me të vërtetë? Më jep një çelës! Unë kam provuar shumë dhe e kam parë atë si të pamundur.
  Ju lutem për një aluzion! Nëse nuk mundeni / dëshironi të lidhni, më tregoni të paktën autorin e listave që përdorni dhe unë do ta kërkoj.
  Një përshëndetje!

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Pershendetje Lordz.

   Asnjë ide, thjesht funksionon në mënyrë perfekte për mua.

 5.   David dijo

  Dhe në mënyrë që ata të mund të dërgohen nga airplay në appletv? Kur ndryshoj mundësinë për ta luajtur atë me luajtësin e sistemit brenda cilësimeve, ai është i aftë të luajë vetëm kanalet "falas" dhe unë them "falas" sepse ne tashmë paguajmë për to në bazë të reklamave, megjithatë të paguarit nuk luajnë po, ata punojnë mirë me luajtësin e vetë aplikacionit, por nuk mund t'i dërgoj në appletv
  A di dikush se si ta bëjë atë?

 6.   Ricardo dijo

  Funksionon shumë mirë, faleminderit !!
  Unë jam duke kërkuar për një program për Apple TV 4 që mund të ngarkojë gjithashtu këto lista pastebin, por ende nuk kam gjetur ndonjë. A di dikush ndonjë ??

 7.   Ricardo dijo

  E përsosur, faleminderit !!
  A ka dikush ndonjë aplikacion për Apple TV 4 që mund të ngarkojë edhe listat e pastebinave?

 8.   AlbertoV dijo

  Miguel, nuk jeni duke përdorur një android? së pari sepse në aplikacionin iOS nuk mund të hiqni reklamat dhe së dyti, askush nuk është në gjendje të dërgojë me chromecast, por a mundeni?

 9.   4an dijo

  Çdo listë që unë vendos është e njohur nga perl kur dua të hap diçka, NUK SHT E MUNDUR T LO LOJAD VIDEO. Unë kam një iphone 4s me të gjitha azhurnimet pa jailbreak. Disa ndihma ??

  1.    scl dijo

   E njëjta gjë ndodh me mua. Me përjashtim të 1, pjesa tjetër e kanaleve asgjë. Dhe unë tashmë kam provuar disa. Më duket se do të zgjasë pak në pajisje.

 10.   soniasempgal dijo

  Unë kam shkarkuar wiseplay në iPhone tim 6 dhe nuk lidhet me televizorin tim kur e bëjnë të tjerët
  Pse

 11.   gentleman@hotmail.com dijo

  i turpëruar. për të gjithë iphone:
  http://pastebin.com/WhCm0deM
  Të qenit i durueshëm azhurnohet vetëm për t'i dhënë asaj maksimumi disa ditë, por për disa orë do të jetë gati.

 12.   Emilio dijo

  Përshëndetje mirë dikush ka një listë të mirë që nuk është prerë për iPhone 6 S plus faleminderit një përshëndetje për të gjithë

 13.   Jose dijo

  Përshëndetje të gjithëve, unë kam një Samsung Galaxy Grand Neo plus, unë shikoj disa kanale televizive por nuk ka asnjë mënyrë që të mund të shoh 1 dhe 2. A ka dikush një listë për të parë tv1 dhe tv2? Faleminderit shume