ROMA: Total War tani në dispozicion për iPad për 9.99 €

ROMA: Lufta totale A ju pëlqen lojërat strategjike? Dhe a ju pëlqen t'i luani në një pajisje prekëse? Epo, do ta pëlqeni këtë lajm: ROMA: Lufta totale është tani në dispozicion në App Store, por vetëm për iPad. Nëse ju pëlqejnë lojërat strategjike, duhet ta dini tashmë që ROME: Total War konsiderohet nga kritikët si një nga lojërat më të mira të strategjisë për PC dhe do të gabonit nëse mendoni se versioni iPad do të jetë shumë më keq se versioni kompjuterik.

Sipas krijuesve të versionit iPad, ata kanë arritur transportoni të gjithë lojën në tablet Apple "pa kompromentuar" përvojën të lojës. Në ROME: Total War, lojtarët do të kalojnë nga luajtja në një hartë strategjike 2D në një mjedis luftimi 3D. Si në shumë lojëra të tjera strategjike, ne do të kontrollojmë trupat dhe qëllimi ynë do të jetë sulmi ndaj armiqve, por në këtë titull do të rikrijojmë shumë beteja historike.

ROMA: Lufta totale për iPad është pothuajse e njëjtë me versionin e PC

Ata që e kanë provuar lojën sigurojnë që Përvoja e të luajturit të këtij titulli në një iPad nuk mund të jetë më e kënaqshme, veçanërisht kur luani në një iPad Pro 12.9 inç, si për shkak të madhësisë së ekranit të tij dhe të katër altoparlantëve që kanë dy versionet e fundit të tabletës Apple. Grafika është e njëjtë me versionin origjinal të vitit 2004, i cili mund të jetë shumë i mirë krahasuar me titujt e tjerë të iOS, por i keq në krahasim me tastierat klasike.

Unë personalisht nuk jam një adhurues i madh i këtyre llojeve të lojërave, por kam paguar edhe më shumë për dy këstet e XCOM. Pra, nëse ju pëlqejnë lojërat strategjike, sigurisht që ia vlen të shpenzohen 9.99 € që kushton kjo lojë.

ROMA: Lufta totale (Lidhja e AppStore)
ROMA: Lufta totale9,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.