Lojë video e njohur Lule godet App Store

L Keynotes Apple Përveç ngjarjeve në të cilat djemtë nga Cupertinos na tregojnë pajisjet e tyre të reja, është faqja ku zhvilluesit na mësojnë gjithçka që mund të bëhet me pajisjet e reja Apple dhe aplikacionet e tyre. Në të kaluarën për shembull, ne mund të shihnim qiell, një lojë e mahnitshme zhvilluar nga atë kompani, një lojë që ne mund ta cilësojmë si të bukur që do ta shohim dimrin e ardhshëm.

Dhe sot ne ju sjellim një nga ato përshtatjet e video lojërave klasike të konsolës, një lojë të re nga djemtë e atë kompani. Në këtë rast po flasim Lule një lojë që u lansua fillimisht për PlayStation 3 dhe çfarë është aq e bukur sa u bë një pjesë muze. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e Luleve për iOS.

Siç e keni parë, Lule është një nga ato lojëra që ne mund të kualifikohemi si i bukur, një lojë që ka qenë në gjendje të përshtatet në mënyrë të përsosur me mjedisin iOS dhe që nuk është e lehtë të kalosh nga një konsol video si PlayStation, ekosistemi origjinal i Luleve, në një platformë si iOS në të cilën mënyra e lojës ndryshon tërësisht. Lulja është një lojë interaktive në të cilën do të kontrollojmë erën, ne do ta kontrollojmë atë sikur do të udhëtonim me erën nëpër peisazhe të bukura. Një lojë, Lule, e lindur me qëllim për të transmetuar emocione pozitive ndërsa ne luajmë.

Një lojë që, siç e përmendëm, u lëshua në 2009 për PlayStation 3, dhe çfarë erdhi të jetë pjesë muze në ekspozitën e përhershme të Muzeu i Artit Amerikan Smithsonian. Mund ta merrni në App Store për 5,49 €, një çmim i lartë nëse nuk jeni mësuar të paguani lojëra ose aplikacione, por e vërteta është se ia vlen. Alsoshtë gjithashtu universale kështu që ju mund të luani Lule në cilindo nga iDevices tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.