LumaFusion shton mbështetjen për disqet e jashtme dhe shkronjat e personalizuara

Ndërsa javët kalojnë, ne shohim se si pak nga pak azhurnohen gjithnjë e më shumë shtoni disa nga veçoritë e reja që kanë ardhur nga versioni i trembëdhjetë i iOS, duke qenë mënyra e errët dhe mbështetja për disqet e jashtme dy tërheqjet kryesore të saj.

Aplikacioni i fundit që sapo është azhurnuar për të shtuar tiparet e reja të iOS 13 është LumaFusion, një redaktues video për përdoruesit profesionistë, i disponueshëm vetëm në iOS, i cili sapo ka arritur versionin 2.1 me mbështetje për disqet e jashtme dhe shkronjat e personalizuara si risi kryesore.

LumaFusion është një nga aplikacionet më të mira për redaktimin e videos në iPhone dhe iPad, me një numër të madh të mjeteve të përparuara siç janë mundësia e shtimit të gjurmëve të shumta audio dhe video, rregullimet e ngjyrave, ndryshimi i madhësisë së videos pa humbur cilësinë, shtimi i kornizave kryesore ...

Pas azhurnimit në LumaFusion version 2.1, përdoruesit mund të importoni përmbajtje nga media e jashtmeQoftë disqet e ngurta, disqet USB apo kartat SD. Për më tepër, ata gjithashtu mund të eksportojnë videot e krijuara në njësitë e jashtme të lidhura dhe të shfletojnë përmbajtjen që kemi ruajtur në njësitë e lidhura me pajisjen.

Një tjetër risi që vjen nga dora e versionit 2.1 të Luma Fusion është mundësia e të qenit në gjendje instaloni shkronja me porosi nga App Store, një tipar i disponueshëm përmes iOS 13 / iPadOS 13. Ne gjithashtu mund të instalojmë fonte përmes aplikacionit.

Përveç kësaj, ato janë shtuar raportet dhe zgjidhja e aspektit të ri dhe gjeste të reja navigimi (rrëshqitni majtas ose djathtas me dy gishta për të lundruar midis artikujve të bibliotekës dhe shtypni gjatë për të hequr serverat nga disku i rrjetit). Ky azhurnim është i disponueshëm për shkarkim falas midis të gjithë atyre përdoruesve që kanë aplikacionin. LumaFusion ka çmim 32,99 euro në App Store, kërkon iOS 11.4 dhe është i disponueshëm në Spanjisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jl dijo

    A duhet të paguaj për abonimet më vonë?