Më i miri i javës në Actualidad iPhone

logo-lajme-iphone

Sa herë që mbetet më pak për datën e supozuar të prezantimit të iPhone 5se dhe iPad Air 3 të ri. Data e supozuar e regjistrimit, ende në pritje të konfirmimit zyrtar, është 15 Mars. Tri ditë më vonë, sipas Mark Gurman të 9to5Mac, të dy pajisjet do të lëshohen, një datë shumë e shkurtër midis prezantimit dhe shitjes. Ne vazhdojmë të flasim për iPhone, kësaj here për iPhone 7, i cili sipas të gjithë analistëve foleja 3,5 mm ka vdekur dhe ka shumë të ngjarë që Apple nuk do ta përfshijë atë në modelin e ri, pasi që duket se do të ofrojë kufje me një lidhje rrufe me iPhone të ri. Duke shpërndarë këtë hapësirë, Apple do të zgjidhte të shtonte një altoparlant të ri në atë hapësirë. Në fund, gjithçka duket se tregon prodhimin e TSMC të procesorit të ri A10 për iPhone 7 të ri.Këtë javë ne kemi publikuar një njoftim të çuditshëm, që vjen nga softueri i krijuar nga Apple, që prej asaj kohe nëse vendosim një datë para vitit 1970, iPhone prishet dhe kjo nuk ndodh gjatë javës. Për fat të mirë ekziston një zgjidhje për këtë problemndryshe nga gabimi 53 nëse ka një zgjidhje. Siç është raportuar nga Hollywood Reporter, Apple të fillojë regjistrimin e serive të saj të para ekskluzivisht për Apple Music, duke rrëfyer jetën e Dr. Dre, një nga themeluesit e Beats Music dhe ekzekutivi aktual i Apple. Vetë Dr. Dre do të luajë rolin e tij.

Nëse flasim për aplikacione, këtë javë Telegrami është azhurnuar përsëri, duke shtuar funksione të reja që na lejojnë të kontrollojmë grupet aty ku na përfshijnë, një mundësi e shkëlqyeshme që na lejon ta shmangim atë brenda natës ne jemi të pranishëm në grupe të ndryshme ku nuk njohim absolutisht askënd. Microsoft për aplikimin e tij Fletch që ju lejon të zbuloni shpejt racën e qenve në fjalë me një foto. Këtë javë Aplikacioni Mesh i javës një lojë kurioze dhe varësuese e numrave.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.