Më i miri i javës në Actualidad iPhone

logo-lajme-iphone

Përkundër faktit se shumë nga lexuesit tanë janë me pushime, në iPhone News ne jemi akoma në këmbët e kanionit botimi i lajmeve më të mira në lidhje me iPhone në veçanti dhe Apple në përgjithësi. Ndërsa afrohet data e prezantimit të iPhone, ka gjithnjë e më shumë rrjedhje të pozicioneve të modelit, mbulesave, përbërësve që do të jenë pjesë e iPhone 7. Këtë javë ne kemi publikuar një imazh që në teori është i Paneli i përparmë i iPhone 7, një video në të cilën ne mund të EarPods me lidhje Rrufeja në veprim, ai videoja e parë çfarë i ka të gjitha shënjestrat e të qenit iPhone 7. Por ne gjithashtu i kemi bërë jehonë thashethemeve të ndryshme që e konfirmojnë këtë iPhone 7 Plus do të ketë 3 GB RAM dhe përshtatësin e mundshëm për të cilin Apple mund të ofrojë shndërroni folenë 3,5 mm në lidhje Rrufeja.

Nëse flasim për Apple Music, duhet të themi se kjo javë ka arritur Izrael y Corea del Sur, përveç që na lejon të dëgjojmë Bloomberg Radio direkt nga pajisja jonë pas marrëveshja e arritur nga Apple me kompaninë e informacionit financiar.

Këtë javë djemtë Pangu kanë lëshuar një azhurnim i ri që përmirëson funksionimin e certifikatave duke zgjatur kohëzgjatjen e tij deri në një vit në vend të shtatë ditëve të versionit të mëparshëm. Por e Do të jetë i dobishëm nëse përdoruesit azhurnohen në versionin më të fundit të iOS, 9.3.4, të cilin Apple e la të mërkurën e kaluar pa njoftim paraprak, një version që mbyll vetëm shfrytëzimet e përdorura nga Pangu për të shkelur burgun.

Por përsëri Luca Todesco ka treguar edhe një herë se është e mundur të shpërthejë burgu përsëri në iOS 9.3.4, gjë që tregon se nuk lëshoi ​​zyrtarisht të gjitha shfrytëzimet që kishte nga iOS 9 ndaj komunitetit kur ata verifikuan që iOS 10 nuk ishte i pajtueshëm me ndonjë prej tyre që kishin ose ishte një makinë dhe gjeti shfrytëzime si ajo që shkon në plazh për të kërkuar monedha me një detektor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.