Më i miri i javës në Actualidad iPhone

logo-lajme-iphone

Pas më shumë se tre javësh që nga lëshimi i zhvilluesit të parë iOS 10 beta, Apple këtë javë ka lansuar betën e parë publike të iOS 10, me të vërtetë është beta e dytë për zhvilluesit. Shpejt në Actualidad iPhone ne ju kemi treguar si mund ta instalojmë këtë beta të parë publik de iOS 10 që na ka sjellë një numër të madh të lajmeve krahasuar me betën e parë që Apple lëshoi ​​iOS 10. Por kompania me bazë në Cupertino ka lansuar gjithashtu betën e parë publike të macOS 10, sistemin operativ për Mac që si risi kryesore na lejon të zhbllokojmë Mac me Apple Watch. Molla gjithashtu ka lëshuar betën e pestë të iOS 9.3.3, beta që vazhdon të përmirësojë funksionimin dhe performancën e iOS 9.3.2. 

Këtë javë Apple ka përuruar akademinë e parë për të mësuar se si të zhvillojë aplikacione për iOS në Napoli, një akademi që synon jo vetëm studentët italianë, por është gjithashtu i destinuar për të gjithë studentët në Evropë të interesuar të mësojnë se si të zhvillojnë aplikacione për ekosistemin iOS. Nëse flasim për hartat e Apple, kompania ka shtuar 29 qytete të reja në pamje 3D, ndër të cilat gjejmë 2 qytete spanjolle dhe pesë qytete meksikane. Nëse flasim për Apple Pay, thjesht thuaje atë tani i disponueshëm në Zvicër ndërsa këtu vazhdojmë të presim me fytyrën e budallenjve.

Këtë vit është e qartë se Samsung ka goditur gozhdën në kokë me Samsung Galaxy S7 ya que kompania do të kthehet në shifrat e shitjeve të dy viteve më parë, kur ai mbretëroi në telefon me pajisjen e tij Galaxy S dhe Galaxy Note. Ndërsa Apple vazhdon të jetë mënyra se si shitjet e terminaleve të saj vazhdojnë të bien dhe si provë kemi shifrat nga Kina, në të cilat prodhuesi ka rënë në pozicionin e pestë në shitje, prapa katër prodhuesve kryesorë në vend. Këtë javë kemi folur edhe për malware-in e ri që po prek disa Mac të quajtur Eleanor që munden kthejeni Mac-në tonë në një rrjet mumje për të kryer sulme DDoS ndër të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.