Më i miri i javës në Actualidad iPhone

logo-lajme-iphone

Edhe pse jemi në një periudhë pushimesh, Thashethemet për iPhone 7 janë rendi i ditës. Standardet e para të supozuara të iPhone 7 pretendojnë se do të jetë 18% më shpejt se iPhone 6s, një video na tregon një supozim iPhone 7 pa fole kufjesh, por gjithashtu butoni i heshtjes do të zhduket gjithashtu në modelet e reja. Nëse flasim për baterinë, duket se duke hequr lidhjen e foleve, Apple mund të zgjerojë mAh të baterisë iPhone 7, e cila do të ishte 14% më e madhe. Lidhur me iPhone 7 ne gjithashtu kemi qenë në gjendje të shohim imazhe të reja siç do të ishin EarPods të rinj me lidhje rrufe. Edhe pse nga ana tjetër Apple mund të integrojë së bashku me iPhone të ri AirPods, kufje pa tel pa asnjë lloj kablli.

Nëse flasim për Apple në përgjithësi, kompania me bazë në Cupertino synon të hapë një qendër të re R&D në Grenoble, FrancëTek përmirësoni funksionimin dhe shtoni më shumë funksione në kamerën iPhone dhe iPad. Apple ka dhuruar një milion dollarë për një OJQ joqeveritare në Kinë për të ndihmuar në detyrat e shpëtimit dhe rindërtimit për shkak të shirave që ka pësuar vendi. Sado e çuditshme mund të tingëllojë Dyqanet ruse të Apple nuk kanë një shërbim për të rregulluar pajisjet Nuk mbulohet nga garancia, siç është ndryshimi i ekranit, diçka që do të ndryshojë së shpejti për shkak të një ankese nga një përdorues. Duke folur për Apple Watch, sipas një studimi të JD Power, Ora inteligjente e Apple është ajo që ofron më shumë kënaqësi për klientët.

Për shkak të te suksesi që po ka Pokémon GO në të gjithë botën, në iPhone të Actualidad kemi folur gjithashtu për këtë të ri Lojë Nintendo që më në fund është në dispozicion në Spanjë dhe vendet e tjera evropiane që nga e premtja e kaluar. Problemi me aplikacionin iOS që preku të gjithë përdoruesit që përdorën llogarinë e tyre të Google për të shijuar shërbimin. Ky problem i është dhënë qasje e plotë në llogarinë tonë të Google në vend që të ofrojmë vetëm informacione në lidhje me postën dhe ID-në tonë. Në nisje të kjo lojë po i jep më shumë para Apple sesa vetë kompanisë Nintendo direkt, pa marrë parasysh që Pokemon Company është gjithashtu nga firma japoneze.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.