Më i miri i javës në Actualidad iPhone

Kopertina-më e mira-e-javës

Pas shumë muajsh pritje, kompania me qendër në Cupertino më në fund ka njoftuar zyrtarisht datën e mbajtjes kryesore në të cilën do të prezantohen iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, e cila sipas të gjitha thashethemeve nuk do të mbërrijë vetëm, por do të mund të shohim edhe gjeneratën e dytë të Apple Watch. Pikërisht gjenerata e parë po sheh si numri i njësive në dispozicion është zvogëluar ndjeshëm si në dyqanet fizike ashtu edhe në Apple Store në internet. 

Nëse doni të ndiqni ngjarjen nga Actualidad iPhone drejtpërdrejt, falë mbulimit që do t'ju ofrojmë, së pari duhet të dini kohën e fillimit të kësaj fjalen, pasi ndryshon në varësi të vendit ku jemi. Shumë prej tyre kanë qenë interpretimet që janë bërë në imazhin e përdorur për njoftimin e këtij rasti, Imazh që mund ta shkarkoni direkt për ta përdorur në iPhone, iPad, iPod touch ose Mac.

Pasi bënë njoftimin për këtë ngjarje, Apple ka aktivizuar llogarinë tuaj në Twitter, llogari që ai krijoi në shtator 2011 dhe që nga ajo datë ai nuk ka marrë ndonjë botim. Lidhur me iPhone 7 dhe 7 Plus, informacioni më i fundit që është publikuar, këtë herë me anë të aftësisë paguese të njohur, siç është analisti i KGI Ming-Chi Kuo, Ata na informojnë se do të jetë i papërshkueshëm nga uji, do të lëshojë ngjyrën e zezë Piano, duke e lënë Deep Blue në një thashethem që nuk u konfirmua kurrë. Disa interpretime të reja na tregojnë se si do të dukej iPhone 7 me ngjyrë të zezë Piano.

Edhe pse aktualisht versioni që Apple po nënshkruan nuk është i pajtueshëm me jailbreak, në iPhone të Actualidad ne vazhdojmë të raportojmë për ndryshime ose azhurnime të reja që po vijnë në Cydia. Këtë javë kemi biseduar EventOnAppClose, e cila na lejon të shoqërojmë një veprim kur mbyllim një aplikacion të caktuar; BannerBlackList na pengon të marrim njoftime në aplikacione ose lojëra specifike; GIFLock na lejon të shtojmë një skedar GIF në sfondin e iPhone tonë dhe CustomNC, e cila na lejon të rregullojmë ndërfaqen e Qendrës së Njoftimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.