Më në fund!: Apple Music është integruar si një luajtës në Waze

Apple Music e integruar në Waze

Aplikimet e navegación ata janë një duhet në pajisjet tona. Edhe pse secila kompani ofron të sajat, me kalimin e kohës ne kemi fituar preferenca dhe aktualisht ka disa aplikacione me të cilat mund të drejtohemi në rrugë. Një nga ato opsione, dhe një nga më të panjohurat, është Valë. Ka pothuajse dhjetë vjet në pronësi të Google dhe gradualisht ka avancuar në funksionalitete. Lajmi i fundit është integrimi i Apple Music, shërbimi muzikor streaming i Apple, në vetë aplikacionin Waze me të cilin mund të dëgjojmë muzikën tonë pa dalë nga aplikacioni i navigimit.

Tani mund të sinkronizoni llogarinë tuaj Apple Music me Waze

përmes një përmbledhjeje Njoftimi për shtyp, ka njoftuar Waze integrim i ri i Apple Music me Waze Audio Player. Falë këtij integrimi të ri, përdoruesit do të jenë në gjendje të aksesojnë të gjitha listat e tyre të luajtjes dhe përmbajtjen e shkëlqyer nga Apple Music pa u larguar nga Waze:

Me një lidhje të drejtpërdrejtë midis aplikacioneve, tani mund të aksesoni përmbajtjen e Apple Music direkt nga Waze Audio Player. Shijoni mbi 90 milionë këngë, dhjetëra mijëra lista dëgjimi të kuruara, Apple Music Radio dhe më shumë ndërsa shfletoni. Ne jemi të ngazëllyer që bashkojmë forcat me Apple Music për t'u sjellë abonentëve të Apple Music këngët e tyre gjatë vozitjes me Waze në iPhone.

Waze për CarPlay
Artikulli i lidhur:
Waze tani mbështet ndërfaqen e pultit CarPlay

Për të kryer integrimin, thjesht klikoni në ikonën e muzikës në pjesën e sipërme djathtas, pikërisht poshtë mikrofonit dhe sinkronizoni llogarinë tonë të Apple Music. Ne gjithashtu mund ta bëjmë këtë duke shkuar te "My Waze" nga poshtë majtas dhe duke shkuar te "Cilësimet". Më vonë, ne do të kërkojmë opsionin "Audio Player" dhe do të tregojmë Apple Music për të vazhduar me konfigurimin.

Me integrimin e shërbimit Big Apple, tashmë ka disa shërbime transmetimi të pajtueshme me Waze Audio Player. Mes tyre janë Deezer, NPR, Pandora, Youtube Music, Amazon Music dhe Spotify. Shumëllojshmëria e gjerë e shërbimeve dhe veçanërisht lehtësia me të cilën kontrollohet riprodhimi nga vetë navigimi e bëjnë Waze një opsion më se të vlefshëm për përdoruesit më kërkues.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   scl dijo

    Apple Music ka një rrugë të gjatë për të bërë. Këto janë gjëra dytësore kur nuk ka asnjë këngë të vetme që përputhet me shijet tuaja dhe pavarësisht se ju thonë se nuk e doni atë lloj kënge, ata luajnë të njëjtat dhe të ngjashme pa pushim.