Më shumë çmime për filmin Steve Jobs

Çmime Bafta

Filmi i fundit që na tregon jetën e Steve Jobs, ka dështuar të bindë publikun e gjerë, por një pjesë të madhe të kritikëve. Një numër i madh i njerëzve që kanë punuar nga ju tek ju me Steve Jobs, pohojnë se filmi nuk tregon në të vërtetë se si ishte Steve Jobs, por tregon vetëm anën rebele që kishte.

Që kur u lëshua filmi, shumë prej tyre kanë qenë drejtues në kompaninë me bazë në Cupertino, të cilët nuk e kanë aprovuar filmin. Por sigurisht ato mendime nuk kanë ndikuar në publik kështu që ai shkoi ta shihte, por përkundrazi, ata kanë bërë që shumë përdorues të produkteve të tyre të shkojnë ta shohin atë.

Ngushëllimi që ka lënë Danny Boyle, regjisori i filmit është se të paktën kritikët po ju ofrojnë një jetë të dytë dhe mbase më shumë publicitet në mënyrë që të kthehet përsëri në kinema për të mbledhur më shumë para sesa mblodhi në kalimin e tij të mëparshëm nëpër kinema, vetëm 10 milion dollarë nga 60 që kushtoi prodhimi.

Më parë ky film i marrë tashmë dy Golden Globes vitin e kaluar, me Kate Winslet si Aktorja më e mirë në rol dytësor dhe Aaron Sorkin si Skenari më i mirë i adaptuar, duke lënë jashtë Michael Fassbender në kategorinë e aktorit më të mirë. Përsëri, por këtë herë në çmimet e industrisë britanike të filmit, BAFTA, Michael Fassbender është mundur edhe një herë nga Leonardo DiCaprio, për rolin e tij në The Revenant, i cili gjithashtu i dha atij Globin e Artë në të njëjtën kategori.

Pasi fitoi BAFTA për aktoren më të mirë dytësore, së bashku me Globin e Artë që ajo gjithashtu fitoi, Kate Winslet është në krye të basteve për Oskaret e Akademisë, i cili do të mbahet në dy javë, i cili gjithashtu është nominuar në të njëjtën kategori me Golden Globes dhe BAFTA Britanike. Winslet dëshironte të falënderonte të gjithë anëtarët e xhirimit për lehtësimin e tij për të fituar këtë çmim të fundit:

Jam shumë i mbingarkuar. Danny Boyle ishte e mrekullueshme duke punuar me ju. Faleminderit që më dhatë për rolin kur mezi njiheshim. Michael Fassbender ju na udhëzuat të gjithëve në këtë projekt. Nuk e di si e bëre por je një aktor fantastik. Dhe gjithashtu dua të përmend një person që preferon të mbetet anonim, Johanna Hoffman, e cila ishte një ndjekëse e përkushtuar dhe mik besnik i Steve Jobs.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaranor dijo

  Offtopic- Racing 3 është tashmë në Apple TV, unë e lë atje sepse e di që ju pëlqen të postoni lajme në lidhje me Apple TV 4 dhe më pëlqen shumë. E vërteta është se kjo po tregon mirë, për të parë nëse tjetri është gta jiji.

 2.   Faqet e internetit dijo

  Një film kult bëhet nga publiku dhe jo nga kritikët.