Më shumë thashetheme në lidhje me një iPad të ri 10,5-inç

iPad-Pro-02

IPad duket se është i destinuar të prezantohet në tremujorin e parë të vitit, larg spikatjes së iPhone gjatë të tretit, menjëherë pas verës. Ndërsa Marsi afrohet, muaji në të cilin gjithçka duket se tregon se do të shpallen modelet e reja të tabletës së Apple, ka më shumë thashetheme në lidhje me një iPad të ri me një madhësi të ekranit që do të kalonte 10 inç, specifikisht 10,5. Ky iPad i ri do të ishte i vetmi model i rinovuar plotësisht në prezantimin e ardhshëm, ndërsa Apple do të mbante modelet e iPad Pro aktual prej 9,7 dhe 12,9 inç.

Thashethemet në lidhje me këtë tub të madhësisë së ekranit për iPad bast në të gjitha rastet në madhësi më të mëdha se 10 inç, megjithëse nuk janë sqaruar në lidhje me madhësinë e saktë. Nga 10,1 në 10,9 deri në 10,5 inç, të gjitha bastet në një madhësi pajisjeje të barabartë me atë të iPad Pro prej 9,7, por me më pak korniza, duke arritur rritjen e inçëve të ekranit. Pak detaje japin specifikimet e iPad-it të ri, vetëm se ai do të kishte procesorin A10X, siç është zakon në tabletët Apple.

Pse të mbajmë madhësinë, por ta zmadhojmë ekranin? Duket si trendi aktual i tregut. Shtë e qartë se kornizat e iPad lejojnë një rritje në inçët e ekranit, pavarësisht nga fakti se që nga fillimi i iPad Air kornizat anësore kanë qenë më të holla se ato të modeleve të mëparshme. Sipas ekspertëve, pengesa 10 inç gjithashtu duket e rëndësishme kur bëhet fjalë për të qenë interesante për tregun e arsimit dhe sektorin profesional. Duket se ky ndryshim në madhësinë e ekranit në kurriz të kornizave do të jetë e vetmja gjë që bie në sy në iPad-in e ri dhe do të duhet të presim deri në vitin 2018 për të pasur ekrane të reja AMOLED, diçka që duket se do të jetë gati për iPhone të vitit të ardhshëm, dhjetë vjetorin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.