Më shumë thashetheme në lidhje me kamerat e modelit të ardhshëm të iPhone

Thashethemet iPhone 13

Thashethemet në lidhje me modelet e mëposhtme të iPhone përqendrohen në modifikimin ose ndryshimet në kamera. Sensorët në këto telefona të rinj mund të shtoni një model diagonal në disa modele, diçka që YouTube-i i njohur, Gjithçka që Apple Pro tregon në një video.

Duket se modelet e reja iPhone 13 pro Max do të shtonin pak më shumë trashësi në pjesën e lenteve dhe në rastin e modeleve 13 dhe 13 mini lentet do të vendoseshin në mënyrë diagonale. Kjo logjikisht do të kishte lidhje me madhësinë më të madhe të vetë lenteve në modelet e iPhone diçka që lëshuesit e tjerë kanë publikuar më parë.

Më e mira si gjithmonë është të shikosh videon të këtij «rrjedhësi» të mirënjohur për të nxjerrë përfundimet e veta:

Siç kemi thënë për një kohë të gjatë se disa analistë kanë paralajmëruar ndryshimin e lenteve dhe Ming-Chi Kuo tha se gjatësia fokale e iPhone 13 do të ndryshojë në 1 / 1.7 ", krahasuar me 1/2" të iPhone aktual. Kjo gjithashtu do të rritet nga 1,7 mikronë në 2 mikronë këtë vit. Kjo do të ndikojë drejtpërdrejt në fotot e bëra me iPhone 13 (ose si i quajnë ata) cilësi më e mirë e detajeve dhe pak më pak zhurmë në ambiente me dritë të ulët.

Thashethemet iPhone 13

Sinqerisht mendoj se është mjaft herët të flasim për modelet e reja të iPhone por ka disa rrjedhës që po përpiqen të tregojnë se çfarë do të nisë Apple tetorin e ardhshëm. Një pikë tjetër për të cilën të gjithë bien dakord është madhësia e ekraneve, këto do të vazhdojnë të jenë 5.4 inç për mini, 6.1 inç për Pro dhe 6.7 inç për modelet Max. Me sa duket, kjo do të jetë gjenerata e fundit e "mini", pasi modeli 5.4 inç paralajmëron se mund të zhduket nga tregu në 2022.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.