IPad Pro i parë me M1 në rrugën drejt përdoruesve

Tastiera Magjike në të bardhë

Duket se disa përdorues ose më mirë përdoruesit e parë që rezervuan modelet e reja iPad Pro po shohin statusin e porosisë së tyre ndryshimi i: «Përpunimi i porosisë» ka «Dërguar». Nuk është diçka që po u ndodh të gjithë përdoruesve që nga ajo kohë dërgesat bëhen në mënyrë të shkallëzuar sipas rajonit dhe rendit të porosisë, por këto tashmë kanë filluar të ndryshojnë dhe së shpejti do të jenë në duart e pronarëve të tyre të ligjshëm.

Porositë për iPad Pro me një procesor M1 që aktualisht tregojnë postuesin e transportit nuk mund të arrijnë te përdoruesit deri në 21 majin e ardhshëm e cila është data në të cilën në teori Apple kishte shënuar si ditën e dorëzimit për blerësit e parë.

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se këtë herë nuk ka indikacione për një progres të mundshëm në arritjen e porosive për përdoruesit, kështu që pritet që ata të arrijnë datën e vendosur që nga fillimi nga kompania Cupertino.

Siç ndodhi disa ditë më parë me përdoruesit që blenë iMac-in e ri 24-inç me procesorët M1, këto modele të reja të iPad Pro me procesor Apple Silicon Ata tashmë tregojnë etiketën e dërguar por ato nuk do të mbërrijnë më herët sesa pritej. Për ata përdorues që modifikuan ose bënë cilësime të personalizuara në iMac, kompjuterave do t'ju duhet pak më shumë për të arritur.

Ka shumë që tashmë dëshirojnë të lëshojnë iPad-in e tyre të ri në këtë moment në vendin tonë dhe midis të njohurve që ne dimë se kush i ka blerë këto iPad Pro 11 ose 12,9 inç me procesorin M1, ata nuk kanë parë ndryshime në dërgesat e tyre kështu që Timeshtë koha të vazhdojmë të presim sa më me durim që të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.