Mësoni si të përdorni iPhone X të ri me turneun udhëheqës të Apple

Si është e re iPhone X? Ndoshta shumë prej jush kanë kaluar një natë duke provuar dhe prekur të gjitha cepat e iPhone tuaj të ri X. Dhe ne po përballemi me një pajisje shumë të re, nuk jemi më përballë një iPhone që na kujton diçka të kaluar si iPhone 8, iPhone i ri X është një iPhone i ri në të gjitha aspektet dhe kjo është diçka që ju e zbuloni thjesht duke e prekur atë.

Ka kaq shumë ndryshime sa që djemtë e Cupertino duan që ne të jemi shumë të qartë për operacionin e ri, që të harrojmë sa më shpejt të jetë e mundur butonin Home dhe Touch ID me të cilin ishim mësuar kaq shumë. Kjo është arsyeja pse ata sapo nisën një video në kanalin Apple në Youtube, një video në të cilën mundemi zbuloni të gjitha lajmet e iPhone X të ri, dhe si funksionojnë këto. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e këtij Udhëtimi të Ri për iPhone X ...

E vërteta është se kjo Nuk është diçka që Apple na ka mësuar me lansimin e një pajisjeje të re, por padyshim që djemtë e Cupertino e dinë se iPhone X paraqet shumë veçori të reja, shumë ndryshime dhe është logjike që duan të na mësojnë se si të bëjmë gjithçka që kemi bërë më parë në iPhone X të ri. Dhe është se nëse diçka karakterizohet nga iPhone është funksionimi i saj, të qenit në gjendje të ndryshoni pajisjet dhe të dini që gjithçka do të vazhdojë të funksionojë si më parë. Me iPhone X të ri gjithçka ndryshon dhe ju duhet ta mësoni atë.

Katër minuta në të cilat ne do të zbulojmë aspektet më të reja të iPhone X, që është, ne do të mësojmë të përdorim gjeste të reja navigimi për iPhone X, ne do të mësojmë të përdorim të renë Identifikimi i fytyrës, Animoji nga aplikacioni i mesazheve, dhe Apple Pay. Ne do të mësojmë të përdorim gjithçka që kemi bërë me iPhone-in tonë të vjetër në iPhone-in tonë të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.