Mac mini do të rinovohet dhe iMac i ri në rrugë

Ne kemi një konferencë në Mars, por mos u habitni që Apple nuk e ka konfirmuar atë ende, dhe është që për herë të parë kompania Cupertino mund të kufizohet në ofrimin e një lloj ngjarje transmetimi ose madje edhe të nisë katalogun e produkteve pa njoftuar drejtpërdrejt ajo., pasi hija e koronavirusit vazhdon të qëndrojë mbi kokat e të gjitha këtyre llojeve të grumbullimeve. Ekziston një produkt që nuk është rinovuar për një kohë të gjatë dhe që mund të na habisë së shpejti, ne po flasim për Mac Mini, një kompjuter i shkëlqyeshëm i sharë nga vetë Apple. Sipas një "rrjedhësi" misterioz, ne do të shohim së shpejti Mac Mini të ri, iMac të ri dhe natyrisht një iPad Pro të ri, a jeni gati?

https://twitter.com/coiiiiiiiin/status/1235240148452782080?s=20

Personalisht, Mac mini është një nga produktet që unë pres më shumë në nivelin e rinovimit, iMac duket mjaft i ndenjur për sa i përket dizajnit dhe Mac mini mund të jetë një alternativë interesante për ata që nuk duan të jenë plotësisht të lidhur në ekranet nga Apple për arsye të ndryshme. Mac mini aktual ofron një performancë që është tepër e vjetëruar për sa i përket kursimit të energjisë dhe veçanërisht në nivelin grafik, që nga viti alternativa e vetme për GPU-në e tij është një version i integruar i Intel Graphics që është larg nga performanca që çdo iMac është në gjendje të ofrojë. 

Nga ana e saj, llogaria në Twitter që përmendëm dhe që është bërë virale dje pasdite ka përmendur gjithashtu mundësinë që iMac të rinovohet në mënyrë efektive. Një ndryshim në dizajnin e tij do të ishte më afër stilit të ri të pajisjeve të Apple me buzë të rrumbullakosura, por dizajne të sheshta, diçka në stilin e iPad Pro dhe natyrisht MacBook Pro, kështu që iMac i ri mund të duket më shumë si ajo që është aktualisht Apple Display XDR. Ne do të qëndrojmë të vëmendshëm ndaj lajmeve që priten për këtë muaj mars.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.