Shpimet anësore të MacBook Pro 13 ″ janë për zbukurim dhe jo për altoparlantë

Altoparlantët MacBook Pro

Fillojnë prishjet e laptopit të ri "profesional" nga kompania Cupertino, me këtë rast dhe si në pothuajse të gjitha ato të mëparshme, iFixit ka qenë i pari që ka hyrë në punë për të na treguar hollësitë e laptopit më të fuqishëm që Apple ka në dispozicion në dyqanet e saj. Ka qenë kështu pasi kemi mundur të zbulojmë se perforimet anësore të MacBook Pro 13 ″ janë për zbukurim dhe jo për altoparlantë. Reallyshtë vërtet konfuze, pasi që në MacBook Pro 15 ″, për shumë vite, këto vrima bëhen për të lëshuar tingullin nga altoparlantët që ndodhen pak më poshtë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Por kjo nuk është e gjitha, iFixit Meqenëse ishte në hudhër, ka marrë mundimin të caktojë një 1/10 të riparueshme për laptopin e ri Apple, diçka që nuk na habit aspak. Ky model TouchBar i MacBook Pro 13 ″ duket se mashtron shqisat për vendndodhjen e altoparlantëve, por realiteti është se ato janë pikërisht në vendin e kundërt me shenjat e bëra, në cepat e poshtëm. Ne nuk e dimë se si ndikon kjo në dobishmërinë, ose nëse ato në të vërtetë kanë një funksion të shpërndarjes së nxehtësisë. Nga ana tjetër, nëse Apple i ka vendosur atje për të "mashtruar" përdoruesin, ka bërë mjaft mirë.

Në këtë mënyrë, të paktën në modelin 13 inç të MacBook Pro, tingulli del nga anët e tij, ashtu si në MacBook Pro aktual 13 inç. Në gjithçka tjetër, iFixit përfiton edhe një herë për të kritikuar kompaninë Cupertino për sa e vështirë është të zëvendësosh gjëra të caktuara si bateria ose TouchPad, dhe pamundësia e drejtpërdrejtë e zgjerimit të memorjes SSD ose RAM, pasi ato janë ngjitur në pajisje. Me pak fjalë, edhe një kuriozitet për laptopin e Apple.

[PPRDITSUAR] Me sa duket sipas hulumtimit, tingulli mund të dalë nga perforimet përmes një kanali të vogël ajri, por asgjë nuk është konfirmuar ende.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Vlm dijo

  Quhet Bass Reflex, dhe është më e vjetër se shkenca kompjuterike, duke përfituar kështu nga rezonanca e vetë çështjes.
  Ata nuk janë të vetmit që ndërtojnë gjëra të tilla, Compaq tashmë e bëri atë në kompjuterët e tyre.