MacX DVD Ripper Pro - Rip DVD-në MP4 lehtësisht (500 licenca në ditë lotari)

Me mbërritjen e shërbimeve video streaming, është gjithnjë e më e zakonshme të përdoren si këto ashtu edhe platformat që na lejojnë të marrim me qira filma për të pasur mundësi të qetë pa u larguar nga shtëpia. Sidoqoftë, shumë janë përdoruesit që kanë rafte të mbushura me DVD dhe rrezet Blu, koleksione të cilave u janë dashur shumë vite për tu kompletuar dhe nuk duan të humbin.

Nëse gjithmonë e keni pasur idenë të luani të gjithë ata filma në format dixhital që të mund të ruheni në një NAS ose në një disk të jashtëm që të keni mundësi të përdorni kur dhe ku të doni, sot po flasim një nga aplikacionet më të mira të disponueshme aktualisht në treg: MacX DVD Ripper Pro, aplikimi më i mirë për shqyej DVD-të në Mac.

Macx DVD Ripper Pro

Macx DVD Ripper Pro

Versioni i parë i MacX DVD Ripper Pro u lançua në treg në vitin 2010. Që tani versionet e ndryshme që na ofron kanë qenë shkarkuar më shumë se 8 milion herë nga përdoruesit në të gjithë botën. Çdo azhurnim i ri shton funksione të reja, të cilat vetëm konfirmojnë se kur bëhet fjalë për të shqyer DVD-të tona të preferuara, është opsioni më i mirë i disponueshëm aktualisht në treg.

Çfarë na ofron MacX DVD Ripper Pro

Macx DVD Ripper Pro

Nxitimi i harduerit

MacX DVD është një nga rippers më të shpejtë DVD-to-video që mund të gjejmë aktualisht në treg, pasi që jo vetëm që përdor aplikacionin për të kryer veprimin por gjithashtu përdor të gjitha bërthamat e procesorit dhe përdorimet e kartës grafike për të minimizuar kohën e përpunimit falë teknologjisë QSV të Intel.

Duke zvogëluar kohën e konvertimit praktikisht në çdo format, duke konvertuar DVD-të tona të vjetra në format video është praktikisht qepje dhe këndim dhe do të jetë e nevojshme të lëmë pajisjet të ndezura për disa orë derisa të përfundojë procesi, për sa kohë që nuk shkon për të fjetur, diçka mjaft e zakonshme nëse nuk kemi masën paraprake të konfigurimit të pajisjeve në mënyrë që kjo të mos ndodhë.

Për shembull, një buton. MacX DVD Ripper na lejon të kthejmë një DVD në format MP4, me një rezolucion prej 720 × 480 në vetëm 5,4 minuta me një shpejtësi mesatare të kornizës 285, një bitrate video prej 5540 kbps dhe një bitrate audio prej 448 kbps, duke zënë skedarin përfundimtar 4,7 GB

Konvertoni në çdo format video

Megjithëse shumica e pajisjeve mobile, tabletëve dhe të tjerëve janë të afta të luajnë praktikisht çdo format, ndonjëherë mund të detyrohemi të konvertojmë një DVD në një format specifik. Me MacX DVD ne mund të konvertojmë një DVD në çdo lloj formati, përfshirë HEVC po ashtu MP4, H.264, MOV, M4V, QT, AVI, MPEG, FLV, MKV, M4V, MTS, M2TS.

Pasi ta fusim DVD-në në kompjuter, aplikacioni e zbulon atë dhe na tregon informacionin e disponueshëm siç është numri i gjuhëve të disponueshme, si dhe numri i titrave dhe gjuhët e tyre. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është vendosni se cilën pjesë audio duam të përdorim dhe nëse duam të përfshijmë titra. Duke na lejuar të kthejmë DVD në format MKV, ne mund të shtojmë këngë të ndryshme audio dhe titra.

Pasi të jemi të qartë për formatin në të cilin duam të konvertojmë DVD-në, MacX na ofron një numër të madh opsionesh vendosni kodekun që duam të përdorim, bit-in, shpejtësinë e kornizës, rezolucionin, formatin audio… Në varësi të opsioneve që zgjedhim, procesi do të zgjasë më shumë ose më pak kohë. E njëjta gjë ndodh me madhësinë e skedarit përfundimtar, aq më e lartë cilësia, aq më e madhe do të ketë skedari përfundimtar.

Nëse nuk e kemi të qartë formatin e pajtueshëm me pajisjen ku duam të luajmë, nga vetë aplikacioni mundemi zgjidhni pajisjen që do të luhet në mënyrë që aplikacioni të zgjedhë automatikisht formatin ideal. Një shembull i numrit të madh të formateve të konvertimit që na ofron është se midis pajisjeve që do të riprodhohen janë edhe ato që menaxhohen nga Windows Phone dhe Windows 10 Mobile.

MacX DVD Ripper është opsioni më i mirë

Nëse keni nevojë për të kthyer tuaj DVD në MP4, H.264, HEVC, AVI dhe MPEG ndër të tjera. Nëse dëshironi të shijoni filmat tuaj të preferuar në pajisjen tuaj mobile, kompjuter, tablet, TV. Nëse dëshironi të bëni një kopje rezervë të videove të vjetra duke ruajtur cilësinë dhe gjithashtu duke kursyer hapësirë ​​ruajtëse. Nëse dëshironi të zgjidhni problemet e riprodhimit të DVD-së duke dixhitalizuar videon. Për të gjitha këto funksione MacX DVD Ripper është aplikacioni më i mirë aktualisht i disponueshëm në treg.

Merrni një licencë falas të MacX DVD Ripper Pro

Macx DVD Ripper Pro

MacX DVD Ripper është i disponueshëm përveç spanjishtes në 8 gjuhë të tjera, është i pajtueshëm nga macOS 10.6 te macOS Catalina. Për festoni të Premten e Zezë djemtë në MacX DVD Ripper dhurojnë 500 licenca falas çdo ditë deri më 9 dhjetor. Numri i licencës që mund të përdorni për kopjen tuaj falas të MacX DVD Ripper do të shfaqet në faqen e internetit. Çdo ditë kemi 500 licenca në dispozicionin tonë, kështu që Nëse mbërrini vonë dhe nuk do të ketë më, do të duhet të ktheheni të nesërmen.

Versioni që ata na ofrojnë falas ka një numër kufizimeshKryesorja është se nuk merr asnjë lloj azhurnimi, por është ideale të kryejmë secilin prej funksioneve që na ofron dhe kështu të kontrollojmë nëse është aplikacioni që po kërkojmë. Nëse vendosim që ky është rasti dhe se MacX DVD Ripper është aplikacioni që po kërkonim, ne mund ta bëjmë blini licencën e plotë përmes me 56% zbritje, tani që është në promovim për të festuar të Premten e Zezë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.