MacX MediaTrans, mënyra më e shpejtë për të ruajtur të dhënat tuaja iPHone [Licencë falas]

A doni të merrni një program të kopje rezervë për iPhone plotësisht falas? Lëshimi i pajisjeve të reja Apple, të tilla si iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, Alreadyshtë tashmë një realitet, por ardhja e sistemit të ri operativ është edhe më shumë iOS 11, një sistem plot me risi funksionale dhe funksionale: një aplikacion i ri "Files", karakteristika të reja multitasking, një funksion "Drag & Drop", një qendër kontrolli e ridizajnuar plotësisht që është shumë më e dobishme dhe funksionale, etj. Dhe këtu mund të bësh rezervimin MacX MediaTrans si një alternativë ndaj metodës zyrtare.

Me kaq shumë risi, është normale që dëshironi shijoni përvojën më të mirë të mundshme iOS 11 në iPhone ose iPad tuaj. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që gjithmonë të keni një rezervë kompletoni me të gjitha fotot, videot, muzikën, librat tuaj etj., dhe që mundeni Shpejt dhe lehtë transferohuni në iPhone tuaj të ri ose pajisjen tuaj me iOS 11 të instaluar nga e para.ose Për këtë ne kemi iCloud dhe iTunes, megjithatë, ekziston një alternativë më e plotë dhe më e shpejtë: MacX MediaTrans.

Alternativat më të mira për iTunes dhe iCloud: MacX MediaTrans

Gjate viteve, iTunes është bërë një lloj "çantë e përzier", dhe megjithëse Apple është pastruar me versionin e fundit, ky program kërkon përsëri një ridizenjim të thellë. Prandaj, shumë njerëz e kanë të vështirë të përdoren, por, duke besuar se është thelbësore, ata janë të detyruar të përdorin iTunes për të bërë kopje rezervë ose për të transferuar të dhëna në pajisjet e tyre iOS.

MacX MediaTrans

Të tjerët, nga ana tjetër, preferojnë të përdorin iCloud, platformën cloud të Apple që, megjithatë, ka dy kufizime të rëndësishme: së pari, kur bëhet fjalë për lëshimin e iPhone, ai shërben vetëm për të hedhur kopjen e fundit të fundit; dhe së dyti, pasi varet nga rrjeti WiFi, iCloud mund të jetë me dhimbje të ngadaltë dhe shqetësuese.

Përballë këtyre dy zgjidhjeve që kemi MacX MediaTrans, me siguri alternativa më e mirë iTunes për Mac me të cilat mund të menaxhoni skedarët tuaj iPhone dhe iPad lehtë dhe shpejt.

Karakteristikat dhe avantazhet kryesore të MacX MediaTrans krahasuar me iCloud dhe iTunes

Në tabelën vijuese mund të shohim përparësitë kryesore që ofron MacX MediaTrans krahasuar me iTunes dhe iCloud si një sistem për të ruajtur dhe transferuar informacionin e pajisjes suaj iOS:

MacX Mediatrans vs iTunes dhe iCloud

Siç mund ta shihni falë tabelës së mëparshme, ka shumë përparësi që ne mund t'i marrim duke përdorur MacX MediaTrans për të ruajtur dhe transferuar informacion midis pajisjeve tona iOS dhe Mac:

 • Ai mbështet të njëjtat lloje skedarësh si iTunes dhe iCloud dhe na lejon të shtojmë, fshijmë dhe modifikojmë lista dëgjimi ashtu si programet Apple.
 • Isshtë shumë më shpejt duke lejuar transferimin deri në 100 fotografi në cilësi 4K në vetëm 8 sekonda.
 • Do të fitoni hapësirë ​​për ruajtje pasi lejon kompresimin e skedarëve në mënyrë që ato të jenë më pak të rënda.
 • Ju mundeni fshini fotot dhe videot nga iPhone ose iPad, diçka që nuk mund ta bësh me rezervimin iCloud ose iTunes.
 • Ju mundeni përdorni iPhone tuaj sikur të ishte një pendrive për të kryer informacione.
 • Dhe ju mund edhe krijoni tone të personalizuara.
 • E gjithë kjo dhe më shumë, pa kufi të hapësirës ruajtëse, pa kufij në format dhe pa kufij në pajisje.

Për të gjitha këto, është e lehtë të mendosh se MacX MediaTrans është alternativa më e mirë për iTunes dhe iCloud për të kopjuar dhe transferuar video, foto, muzikë, libra elektronikë, etj. midis iPhone, iPad, iPod touch dhe Mac. Por është edhe më e lehtë të besosh nëse e provon falas.

Provoni MacX MediaTrans falas dhe bindni veten

Ekipi MacX MediaTrans është aq i sigurt që do ta dashuroni sa t'ju ofrojnë një version krejtësisht falas dhe funksional i provës. Për ta marrë atë, thjesht trokitni lehtë mbi këtu, futni emailin tuaj dhe shkarkimi do të fillojë menjëherë.

Sapo të instalohet në Mac tuaj, hapni programin dhe shkruani kodin e aktivizimitn që keni marrë me email. Nga ky moment mundeni shijoni MacX MediaTrans pa asnjë kufizim dhe plotësisht falas, megjithëse nuk do të keni mundësi të përdorni azhurnimet e ardhshme. Por mos u shqetësoni, sepse kemi akoma një surprizë tjetër. Tani për tani, provoni versionin e instaluar. Për ta bërë këtë, thjesht lidhni çdo pajisje iPhone ose iPad me Mac tuaj, dhe MacX Transfer do ta njohë atë menjëherë.

Transferoni informacione nga iOS në Mac me MacX MediaTrans

Tani ju thjesht duhet të zgjidhni ndonjë nga opsionet ekzistuese, dhe shpejt dhe lehtë mund të menaxhoni të gjitha skedarët tuaj. Për shembull, unë kam zgjedhur "Music Manager". MacX MediaTrans skanon automatikisht të gjithë muzikën në pajisjen time dhe ma tregon atë në ekran në mënyrë që ta menaxhoj siç të dua. Mund të rezervoj të gjitha pjesët, të krijoj dhe të redaktoj listat e dëgjimit, ose të rri pezull mbi një këngë, ta fshij, ta shtoj në një listë dëgjimi etj. Aq e thjeshtë.

Menaxhoni muzikën e iPhone me MacX MediaTrans

Nëse dëshironi të shihni mjetin në veprim, këtu është një video e plotë.

Përfitoni nga oferta dhe merrni MacX Transfer për jetën me gjysmë çmimi

Me të vërtetë. Pasi të keni provuar MacX Transfer, dhe vetëm nëse ju bind, ju mund të përfitoni nga kjo ofertë speciale për një kohë të kufizuar dhe mund ta bëni me licencë MacX Transfer for Mac për vetëm 29,95 € në vend të 59,95 € të zakonshme. Kjo është një licencë për dy Mac, por mund të përdorni edhe oferta të tjera me një çmim të pabesueshëm. Përveç kësaj, ju keni një Garanci 30 ditore për kthimin e parave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.