Madhësi të njëjta për iPhone 13 me përmirësime në këndin ultra të gjerë

Ende vendosni cilin iPhone 12 të blini? Epo, bisedat për iPhone 13 tashmë kanë filluar. Ming Chi Kuo siguron që të njëjtat madhësi të ekranit do të ruhen vitin e ardhshëm me përmirësime në kamerë, në këndin ultra të gjerë.

Kamera ka qenë një nga elementët që është përmirësuar ndjeshëm në modelet e reja të iPhone Pro, por sipas Kuo, modeli i vitit të ardhshëm, të cilin ai e ka quajtur iPhone 13 (Apple duket se ka braktisur prapashtesën "S" duke u hedhur direkt nga iPhone 11 në iPhone 12), do të sjellë përmirësime për lentet që tani kanë specifikimet më të këqija nga tre që sjell iPhone 12, Ultra Wide Angle. Modelet aktuale përfshijnë një lente me një hapje f / 2.4, një lente me pesë elemente dhe fokus fiks. Për vitin e ardhshëm iPhone 13 mund të ketë një kënd ultra të gjerë me një hapje f / 1.8, një lente me gjashtë elementë dhe fokus automatik.. Këto përmirësime do të përmirësonin ndjeshëm cilësinë e fotove të marra duke përdorur këtë lente.

Kuo gjithashtu lëshon parashikimet e tij për shitjet e iPhone 13, të cilat do të përmirësoheshin krahasuar me këtë vit, mjaft kurioz kur nuk kemi idenë më të largët se si po sillen shitjet e modeleve aktuale ... mos harroni se dy nga këto modelet dolën në shitje sot. Por bazuar në atë vitin e ardhshëm infrastruktura 5G do të jetë më e mirë (shpresojmë) dhe se nuk do të ketë probleme në fabrikat përbërëse për shkak të pandemisë COVID-19 (shpresojmë gjithashtu) siguron që datat tradicionale të lëshimit dhe përmirësimet e telefonit do t'i bëjnë shitjet më të mira se këtë vit. Kujtojmë që gjithashtu flitet për një iPhone 13 me një ekran 120Hz dhe me nivel më të vogël se ai aktual. Kjo ka filluar vetëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.