Ne testuam bazat e reja NOMAD MagSafe: më premium se kurrë

Nomad ka lançuar bazat e reja të karikimit premium me përputhshmërinë MagSafe, duke i bërë stacionet e tij bazë edhe më premium për cilësinë, dizajnin dhe veçoritë. Ne ju kemi testuar Qendra e stacionit bazë dhe mini i stacionit bazë dhe ne ju themi se çfarë mendojmë.

Especificaciones

Qendra e stacionit bazë

 • 3 zona karikimi
 • Fuqia e karikimit pa tela 10W (7,5w në iPhone)
 • E përputhshme me sistemin e karikimit Qi
 • Sistemi i përputhshëm MagSafe për shtrirje të lehtë të iPhone (nga iPhone 12)
 • Porta USB-C 18W
 • Porta USB-A 7,5W
 • Deri në 4 pajisje që ngarkohen njëkohësisht
 • Përshtatës i energjisë i përfshirë
 • Strukturë alumini dhe lëkurë për zonën e ngarkesave
 • Karikimi LED me sensor drite për të ndryshuar ndriçimin sipas dritës së ambientit
 • E përputhshme me përshtatësin për Apple Watch (shitet veçmas)

Stacioni bazë Mini

 • 1 zonë ngarkese
 • Fuqia e karikimit me valë 15W (7,5W në iPhone)
 • E përputhshme me sistemin e karikimit Qi
 • E pajtueshme me sistemin MagSafe për shtrirje të lehtë të iPhone (nga iPhone 12)
 • Kabllo USB-C në USB-c të përfshira. Përshtatësi i energjisë nuk përfshihet.
 • Strukturë alumini dhe lëkurë për zonën e ngarkesave
 • Karikimi LED me sensor drite për të ndryshuar ndriçimin sipas dritës së ambientit

Qendra e stacionit bazë

Kjo bazë është një njohje e vjetër e atyre prej nesh që ndjekim Nomad dhe shijojmë produktet e tyre fantastike. Me pothuajse asnjë ndryshim në dizajnin e Stacionit të tij Bazë, Nomad ka lëshuar versione të ndryshme të kësaj baze të famshme karikimi me shumë pajisje duke përdorur gjithmonë të njëjtat materiale premium, por me ndryshime të vogla në funksionalitet. Kjo qendër e stacionit bazë ka veçorinë e të paturit të një sistemi MagSafe, gjë që e bën shumë më të lehtë për ne vendosjen e iPhone-it tonë për t'u karikuar. Nëse i shtojmë kësaj prekjen e shkëlqyeshme të aluminit dhe lëkurës, dhe përfundimet e patëmetë të Nomad, rezultati është një bazë e jashtëzakonshme.

Nomad e bën të qartë në faqen e saj të internetit dhe unë e konfirmoj në analizën time: sistemi MagSafe i kësaj baze nuk është krijuar për të rregulluar iPhone, por për të lehtësuar vendosjen e tij. Nuk është një lidhje magnetike siç mund të keni me një Power Bank MagSafe ose mbajtëse të kartave Apple. As nuk duhet të jetë kështu. ideja nuk është që baza të mos bjerë por thjesht të ndihmojë në vendosjen e iPhone, edhe natën pa dritë, dhe nuk lëviz, vetëm. Ju e afroni iPhone-in pranë bazës dhe vini re sesi magnetët e drejtojnë atë për ta vendosur në pozicionin e duhur, por kur doni ta hiqni mund ta bëni me njërën dorë, pasi forca magnetike nuk e lejon telefonin të "ngjisë". ". Nëse keni AirPods me kutinë e karikimit MagSafe, do të përfitoni gjithashtu nga ky sistem i ri.

 

Me tre zona karikimi (dy ane dhe nje qendrore) mund te rikarikoni dy pajisje ne te njejten kohe, pasi nese i zeni ato anesore, qendrorja eshte e fshehur dhe nese e zene qendroren, nuk ka vend per te vendosur dicka. në ato anësore. Se nëse flasim për karikim me valë sepse Ka edhe dy porte (USB-C dhe USB-A) me të cilin mund të rikarikoni dy pajisje të tjera shtesë duke përdorur kabllon. USB-C madje mbështet karikimin e shpejtë për iPhone, me fuqi karikimi 18w.

Kjo qendër e stacionit bazë nuk përfshin një karikues për Apple Watch, por mund të blini një përshtatës që përshtatet shumë lehtë dhe me të cilin mund të përdorni kabllon zyrtare dhe një nga USB-të nga baza për të pasur një karikues për të gjitha pajisjet tuaja Apple. Nëse e vendosni këtë përshtatës në zonën e karikimit në të majtë, nuk do të mund të vendosni më një iPhone për ta karikuar, është një kufizim që duhet të keni parasysh.

Baza ka tre LED tregues të karikimit që ndizen sipas zonave të karikimit të përdorura (anësore ose qendrore). Këto LED janë të zbehta dhe shumë diskrete, por duhet të shtojmë gjithashtu se baza ka një sensor drite në anën e pasme në mënyrë që intensiteti i këtyre LED-ve ndryshon në varësi të dritës së ambientit, dhe në këtë mënyrë kur ka pak dritë (natën) intensiteti është minimal, në rast se përdorni bazën në komodinën tuaj dhe nuk dëshironi të shqetësoheni gjatë kohës që flini.

Stacioni bazë Mini

Nomad ka lëshuar një version të dobësuar të Station Hub: Station Mini. Të njëjtat materiale, të njëjtat përfundime dhe një stacion i vetëm karikimi me valë me të njëjtin sistem MagSafe. Kjo bazë është krijuar për ata që duan vetëm të rikarikojnë iPhone ose AirPods, dhe për këtë arsye nuk ka portë USB shtesë. Është perfekt për ta vendosur në vendin tuaj të punës, apo edhe në komodinën tuaj.

Një stacion i vetëm karikimi, por me të njëjtat karakteristika si motra e tij më e madhe, me intensitetin e ndryshueshëm të karikimit LED, sistemin MagSafe për t'ju udhëhequr në vendosjen e iPhone dhe të njëjtën cilësi materialesh. Ekziston një ndryshim shtesë: ne kemi kabllon USB-C në USB-C, por jo përshtatësin e rrymës, të cilin do të duhet ta vendosim. Për të rimbushur iPhone (i kufizuar në 7,5W) me një karikues 18-20W është më se e mjaftueshme. Madhësia e tij e vogël dhe dizajni i sheshtë e bëjnë atë të përsosur për t'u vendosur në stacionin tuaj të punës pa zënë shumë hapësirë.

Mendimi i redaktorit

Nomad na ofron dy baza materialesh dhe përfundimesh me cilësi të lartë. Station Mini minimalist dhe Station Hub shumë kompleks, të cilit mund t'i shtojmë përshtatësin për Apple Watch dhe kështu të kemi një bazë të gjitha-në-një. Përfshirja e sistemit MagSafe është shumë e dobishme për të vendosur iPhone në pozicionin e përsosur pa përpjekje, edhe nëse nuk e shihni as bazën (e përkryer për komodinën). Në këmbim të gjithë kësaj ne duhet të paguajmë një çmim më të lartë se produktet e tjera të ngjashme, por ato ia vlejnë atë që kushtojnë.

Stacioni Hub dhe Mini
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
69,99 a 129,99
 • 80%

 • Stacioni Hub dhe Mini
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Cilësia e materialeve premium
 • Sistem i rehatshëm dhe i sigurt MagSafe
 • Station Hub deri në 4 pajisje në të njëjtën kohë
 • Stacioni Mini minimalist dhe diskret

Contras

 • Stacioni Mini nuk përfshin përshtatësin e energjisë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.