Karikuesi i dyfishtë MagSafe mund të nisë në 21 të këtij muaji

MagSafe me Apple Watch

Një nga të panjohurat që kemi sot në lidhje me produktin kryesor të Apple për karikimin e iPhone dhe Apple Watch është data e fillimit të tij. Në këtë kuptim, thashethemet janë të ndryshme dhe shumë përdorues e shohin të mundur ardhjen e saj para festave të Krishtlindjeve, por nuk dihet nëse do të jetë në dispozicion në të gjithë botën për shkak të mungesës së aksioneve më se të mundshme. Sido që të jetë, baza e dyfishtë e karikimit MagSafe është në buzët e të gjithëve dhe tani ne hasim në ueb Galaxus, i cili është një dyqan zviceran i cili po pranon rezervime për të dërguar produktin më 21 dhjetor.

Nuk është një njoftim zyrtar i Apple

Ndërsa është e vërtetë që Apple zyrtarisht prezantoi produktin në fjalën e fundit të iPhone 12, Firma e Cupertino nuk ka një datë zyrtare të lëshimit në këtë fazë. Lajmi për fillimin e rezervave e tregoi atë AppleInsider disa orë më parë dhe duket se kjo mund të jetë serioze.

Ky karikues i dyfishtë mund të mos jetë një bestseller për shkak të kostos së lartë që ka dhe me të vërtetë, shumë prej nesh që bien me karikues të këtij lloji e dinë që çmimi për dyfishin e MagSafe është i lartë, por është Apple zyrtar prandaj mos prisni që të jetë i lirë. Për 149 euro që kushton baza e Apple kemi ngarkues të dyfishtë dhe të trefishtë në tregun aktual të aksesorëve, por natyrisht, kjo është e lëvizshme, me një dizajn ekskluziv të Apple, etj. Të gjithë janë të lirë të bëjnë me paratë e tyre atë që duan dhe të blejnë atë që u pëlqen më shumë ose që duan, kjo është shumë e qartë.

Gjithsesi ajo që duam vërtet të dimë është data e lëshimit zyrtari i këtij karikuesi të dyfishtë dhe nëse më në fund ky dyqan online zviceran donte të ishte protagonist ose ata me të vërtetë dinë diçka që të tjerët nuk e dinë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.