Gene Munster: "Apple Car do të kushtojë 75.000 $"

Koncepti i makinës Apple

Të gjitha thashethemet sigurojnë që Apple do të nisë një makinë elektrike dhe / ose autonome në 2019-2020. Për momentin, projekti quhet Project Titan, në atë që duket si një aludim i qartë se sa i madh është projekti. Por sa do të kushtonte një makinë me mollën përpara? Sipas Gene Munster, një analist në Piper Jaffray, the Apple Car do të kishte një çmim që do të ishte rreth 75.000 dollarë, e cila do të ishte rreth 67.600 € (nëse konvertimi nuk është bërë 1 $ = 1 €).

Gene Munster dha një intervistë në internet applefanscar.com (po, ekziston) dhe ai tha atë që shumë prej nesh e dinin tashmë, se «do të ketë një makinë (nga Apple) që mund ta porosisni në 2019-2020«, Por është pak për t’u habitur që, sipas analistit, nuk do të dërgojë deri në vitin 2021. Ky lloj vonesë është diçka që ne e kemi parë tashmë në disa iPhone dhe, mbi të gjitha, në Apple Watch Edition, një orë inteligjente prej ari që kërkoi muaj me radhë për tu ofruar. Nëse jeni të saktë, adoptuesit e hershëm do të jenë në gjendje të kenë një Apple Car në garazhin e tyre për rreth 5 vjet.

"Makinat e para të Apple do të mbërrijnë në 2021"

Munster gjithashtu thotë se Apple nuk do të prodhojë veturën e sajNëse jo, ajo do ta transferojë prodhimin e saj në një kompani tjetër. Ne nuk mund të themi se kjo deklaratë është shumë zbuluese, pasi që kompania Cupertino nuk prodhon praktikisht asnjë nga produktet e saj vetë. Për shembull, procesorët A9 dhe A9X përkatësisht në iPhone 6s / Plus dhe iPad Pro janë bërë nga TSMC dhe Samsung, ndërsa asambleja përfundimtare e iPhone është zakonisht punë e Foxconn.

Në këtë pikë, është e rëndësishme të përmendet se Munster është analisti që ka thënë për vite me rradhë që Apple po lëshon TV-në e vetDhe me këtë ai nuk do të thotë një set-top kuti të vogël dhe relativisht të përballueshëm, por një TV 55-65 inç që me siguri do të kishte një çmim ndalues ​​dhe që nuk e kam parë akoma. Nëse duhet të jem një analist dhe duke marrë parasysh çmimin e disa veturave në treg, nuk do të vija bast për një makinë Apple për një çmim më të ulët se 100.000 €. Ne do ta dimë se kush merr më shumë nga të dy në 5 vitet e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.