Mark Gurman thotë se nuk do të ketë asnjë ngjarje të Apple në Nëntor

Ngjarjet e Apple dhe Tim Cook

L ngjarjet e mollës ata kanë qenë gjithmonë dhe do të jenë diçka për t'u shijuar vetëm ose me miqtë, madje edhe të vonuar. Produktet dhe inovacionet e reja të Mollës së Madhe shfaqen natyrshëm dhe me video të kujdesura mirë për të bërë një prezantim që i tërheq shqisat. Vitin e kaluar Apple zbuloi formacionin e plotë të Mac -ve të rinj dhe çipin e tyre M1 në një ngjarje të veçantë në Nëntor. Sidoqoftë, Mark Gurman, mësuesi i Bloomberg, e siguron këtë nuk do të ketë ngjarje të reja të Apple deri në vitin 2022 dhe asnjë njoftim për produkte të reja përmes njoftimeve për shtyp.

Ne nuk do të kemi produkte të reja deri në vitin 2022 sipas Gurman

Lajmet e Apple për këtë 2021 duket se kanë marrë fund. Pas fjalimit kryesor të shtatorit për iPhone dhe iPad dhe tetorit për Mac, duket se Nuk do të ketë ngjarje të reja deri në vitin 2022. Kjo është siguruar në një nga publikimet e tij të fundit nga një prej publikuesve më të rëndësishëm të lajmeve të Apple, Mark Gurman Bloomberg.

Artikulli i lidhur:
Apple Event: Ne tashmë kemi AirPods të Gjeneratës së 3 -të

Ai gjithashtu komenton se rreth majit ose qershorit do të shohim çipi i ri M2 dhe një MacBook Air i ri, i ridizajnuar. Ky produkt i fundit do të shohë një nga rinovimet e tij të mëdha që nga viti 2010 me një ndryshim në dizajn më të ngjashëm me produktet e paraqitura nga Apple vitet e fundit: korniza të bardha rreth ekranit dhe një numër të madh ngjyrash të disponueshme, si iMac i disponueshëm sot.

Gurman gjithashtu pret produkte të reja për 2022, duke përfshirë një Mac mini, një iPhone SE dhe një iPad Pro. Në ngjarjet gjatë gjithë vitit për të mbyllur një cikël që do të fillonte me ridizajnimin e MacBook Air rreth tremujorit të parë ose të dytë të vitit. Ne vetëm duhet të presim dhe të shohim që Gurman nuk është gabim. Ndërkohë, ne do të shijojmë të gjitha produktet e reja të prezantuara nga Apple muajt e fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.