PR i vjetër i Apple shkon në Twitter

Natalie Kerris

Që nga mesi i vitit të kaluar, menaxhmenti i lartë detyroi ish-CEO i Twitter të jepte dorëheqjen, ujërat bien shumë të ashpër në kompani. Jack Dorsey, bashkë-themelues i platformës, u detyrua të kthehej në kompani në pozicionin e CEO, por duket se lëvizjet e fundit nuk u pëlqejnë plotësisht nënkryetarëve të kompanisë së mikroblogjeve. Fundjavën e kaluar, pesë drejtues të ndërmarrjeve njoftuan se do të largoheshin për të pushuar për një sezon, pasi debatuan me CEO aktual Jack Dorsey. Këtyre duhet t'u shtojmë se vitin e kaluar 8% e fuqisë punëtore u pushua nga puna.

Përveç kësaj, platforma nuk është aq fitimprurëse sa duhet dhe ajo nuk arrin të tërheqë më shumë përdorues në platformën e saj pavarësisht zhvillimeve të fundit të tilla si shërbimi i saj i videos dhe mundësia që kohët e fundit rrethon kompaninë që është hiqni kufirin 140 karakteresh për secilën mesazh. Ky eliminim do t'i jepte fund thjeshtësisë, thelbit të kompanisë. Gjëja e mirë për Twitter është se me 140 karaktere duhet të thuash mesazhin tënd në mënyrë të qartë dhe koncize, pa devijime.

Për t'u përpjekur të përmirësojmë marrëdhëniet e Twitter me të gjithë mjedisin e saj, thashethemet e fundit sugjerojnë që Natalie Kerris, ish Apple PR për 14 vjet, dhe i cili la postin e tij Prillin e kaluar me synimin e supozuar të pensionit, mund të shkonte në radhët e Twitter. Natalie do të vinte të zëvendësonte Gabriel Sticker, i cili kohët e fundit u largua nga kompania. dhe ai do të punonte ngushtë me këshilltarin e përgjithshëm të kompanisë.

Por kjo jo nënshkrimi më i fundit në Twitter i dikujt nga Apple. Dhjetorin e kaluar, firma punësoi Jeffrey Siminoff nënkryetar të ndryshme dhe përfshirjes në Apple, i cili la pozicionin e tij në Cupertino për t'u bashkuar me radhët e Twitter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.