Fetch, aplikacioni që na tregon racën e një qeni me një foto

kërkesa-marrje-për-të-gjetur-racat e qenve

Microsoft për ca kohë tani po arrin të zgjerojë të gjithë ekosistemin e saj të aplikacioneve në të gjitha platformat e disponueshme mobile. Ditët e fundit, Microsoft ka arritur një marrëveshje për 73 prodhues të pajisjeve mobile instaloni paraprakisht aplikacionet kryesore të Microsoft në pajisjet tuaja si Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, OneNote dhe Skype. Kjo siguron që ju të merrni një numër të madh të klientëve të mundshëm vetëm në platformën Android. 

Kjo politikë nuk është ekskluzive për Microsoft, por Apple gjithashtu do të përpiqet të zgjerojë shërbimet e saj në ekosistemet e ndryshme në treg, duke filluar me Android. Disa ditë më parë Tim Cook e konfirmoi atë Apple Music nuk do të jetë i vetmi aplikacion i Apple që godet platformën rivale. Samsung është një shembull tjetër i qartë i zgjerimit në të cilin kompanitë janë të detyruara të arrijnë një numër maksimal të klientëve të mundshëm.

Pasi Microsoft tashmë ka adaptuar aplikacionet e tij kryesore në platformat iOS dhe Android, tani është radha e Microsoft Garage Project, një laborator aplikimesh që kohët e fundit po lëshon aplikacione të ndryshme dhe kurioze. Disa ditë më parë Microsoft lançoi një aplikacion për Selfies që rregullon automatikisht papërsosmëritë që zbulon. Tani është radha e Fetch, një aplikacion që na lejon të zbulojmë shpejt se çfarë race janë qentë. Për ta bërë këtë ne vetëm duhet të bëjmë një foto dhe aplikacioni do të kujdeset për pjesën tjetër. Një aplikacion kurioz ku ka, që sigurisht i shërben më shumë se një adhuruesi të qenve.

Fatkeqësisht, siç është zakon në disa aplikacione të Microsoft, të tilla si Bing dhe funksioni i tij i përkthyesit, Availableshtë i disponueshëm vetëm në Dyqanin e Apps të Shteteve të BashkuaraKështu që tani për tani do të duhet të presim që njerëzit Redmond ta përkthejnë atë në më shumë gjuhë, nuk gjej ndonjë arsye tjetër për të mos e ofruar në më shumë vende dhe ne do të jemi mirë me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Faqet e internetit dijo

  Mos e shihni se si fanboys MS me lumiumet e tyre i kanë vënë flakën

 2.   Përplasem dijo

  Pokédex