Martin Hajek na tregon iPhone i ri 7 dhe 7 Plus

iPhone-7-15

Ne po i afrohemi verës, dhe përkundër faktit se prezantimi i iPhone-ve të reja nuk është planifikuar deri në shtator, siç është zakon në Apple, duket se ne tashmë e marrim të mirëqenë që modelet e reja nuk do të përfshijnë një ndryshim rrënjësor të dizajnit. Apple zakonisht përdor dizajnin e iPhone për dy gjenerata, dhe e ka bërë të paktën deri më tani, por ky zakon mund të marrë fund dhe këtë vit iPhone i ri 7 dhe 7 Plus mund të ketë një dizajn gati të gjurmuar në modelet aktuale, edhe pse me disa elemente diferencuese. Siç është zakonisht, Martin Hajek na ofron modelet e tij të shkëlqyera duke ndjekur të gjitha thashethemet që shfaqen në rrjet, dhe megjithëse mund të jetë një zhgënjim për shumë, e vërteta është se ato nuk duken aspak keq.

Dizajn i vazhdueshëm

Në çështjet e shijes, askush nuk mund të pretendojë se ka të drejtë. Ka shumë që thonë se dizajni më i bukur deri më tani është ai i iPhone 5 dhe 5s, por personalisht unë i shoh iPhone 6 dhe 6s shumë më tërheqës dhe modern. IPhone 7 do të vinte bast në mirëmbajtjen e një modeli që i ka bërë iPhone 6 dhe 6s (dhe modelet e tyre përkatëse Plus) modelet më të shitura në historinë e Apple.. Sipas mendimit tim, kombinimi perfekt midis dizajnit dhe rezistencës, diçka me të cilën iPhone 5 ose 5s nuk mund të mburremi.

iPhone-7-14

Do të ketë disa ndryshime, të tilla si pjesa e pasme është plotësisht e lëmuar, pa ato linja antenash që tmerruan shumë, por që janë bërë një shenjë dalluese e iPhone dhe që shumë marka të tjera kanë imituar. Linjat në këtë model do të vazhdojnë të ekzistojnë, por ato do të shkojnë në skajin e iPhone duke lënë pjesën e pasme të lirë. Ajo që do të vazhdojmë të kemi është kamera "e rëndë" që ka shkaktuar gjithashtu shumë ankesa.

iPhone-7-12

Edhe pse Hajek në modelin normal (iPhone 7) nuk e pasqyron atë, shumica e thashethemeve pretendojnë se do të vazhdojë të jetë. Ajo që tregon është gjithashtu diçka e zakonshme në të gjitha thashethemet e shikuara deri më tani: madhësia e lenteve do të jetë më e madhe se në modelin aktual. Shkaku i kësaj? Plotësisht e panjohur. Ne nuk e dimë se çfarë planesh ka Apple me kamerën në këtë iPhone të ri.

Elementet diferencuese midis iPhone 7 dhe 7 Plus

Kur Apple lansoi iPhone 6 Plus, modelin e parë 5,5 inç, shumë prej nesh humbën që kishte më shumë elementë që e diferenconin atë nga modeli 4,7 inç sesa madhësia e ekranit. Deri më tani vetëm ky dhe stabilizuesi optik, përveç madhësisë më të madhe të baterisë, janë ndryshimet me iPhone 4,7 inç. Sidoqoftë, kjo mund të vrasë iPhone 7 Plus, të cilin Hajek e quan iPhone Pro (dyshoj se kjo do të jetë në fund të fundit). Siç mund ta shihni në foto, iPhone 7 Plus i ri do të ketë objektiva të dyfishtë. Marrja e fotografive me kënd më të gjerë, rezultate më të mira në situata me dritë të dobët dhe kush e di se çfarë tjetër po tërheq Apple nga mënga, do të jenë funksione ekskluzive të iPhone 7 Plus. Gjithashtu tani është shfaqur thashethemi për një fokus automatik në lazer ... Kush e di.

iPhone-7-13

Lajmet ekskluzive të iPhone 7 Plus nuk do të lihen atje, sepse gjithashtu duket se do të ketë një Lidhës të zgjuar. Ky sistem i lidhjes që Apple debutoi me iPad Pro origjinal dhe më vonë gjithashtu shtoi në 9,7 inç iPad Pro do të vinte në iPhone të madh këtë vit, ne nuk e dimë saktësisht pse. Përdorimi i një tastiere të jashtme mund të jetë një opsion, por nuk duket se do të jetë diçka aq e rëndësishme sa të justifikojë këtë shtesë. Një sistem i ri tarifimi, transferim më i shpejtë i të dhënave ... Ne do të shohim se çfarë na tregon Apple në këtë drejtim.

Asnjë Jack dhe Altoparlantë Stereo

iPhone-7-17

Duket gjithashtu e sigurt se nuk do të ketë fole kufjesh, një nga thashethemet e para që u shfaqën për këtë model dhe që ka bërë që mendimet të ndryshojnë. Kufjet Rrufeja dhe Bluetooth do të jenë protagonistët e këtij prezantimi nëse konfirmohet ky fakt, dhe të paktën mund të ketë homologun e tij për të qenë në gjendje të shijoni një audio më të mirë falë altoparlantëve stereo. Kjo nuk është konfirmuar për momentin në asnjë nga rastet ose planet që supozohet se kanë rrjedhur, por duket më shumë se logjike dhe çfarë iPads kanë shijuar për një kohë të gjatë.

Dizajn i ngjashëm, performancë superiore

Një bast i rrezikshëm nga Apple, i cili gjithashtu do të ndihmojë pak në trendin rënës të shitjeve të iPhone, por kompania do të dijë arsyet e saj për këtë vendim. Ndoshta iPhone 8 që mund të mbërrijë vitin e ardhshëm do të jetë një ndryshim kaq radikal sa që këtë vit ishte e pamundur të respektoheshin afatet për të qenë në gjendje ta lëshonte në kohë. Apo ndoshta kjo tashmë ishte më shumë sesa parashikohej për një kohë të gjatë. Apo ndoshta ne dimë më pak sesa mendojmë. Ndërkohë, keni më shumë fotografi në faqen zyrtare të Martin Hajeck


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

    Ostrass që shëmtuar !!