Ngjitëset Super Mario për iMessage mbërrijnë në ditën e lansimit të iOS 10

Stickers Mario

Pas paraqitjes yjore të Shigeru Minamoto në Kryefjala, lajmi nuk ndalet së ndodhuri. Ne e dinim që loja e re Super Mario do të mbërrinte më parë dhe ekskluzivisht në iOS (më vonë do të mbërrijë në Android) gjatë muajit dhjetor. Sidoqoftë, duket se kjo nuk është aleanca e vetme midis Nintendo dhe Apple, që nga ajo kohë Ngjitësat Super Mario që janë në përputhje me aplikacionin iOS 10 Messages sapo janë lëshuar. Një nga risitë më të rëndësishme të Mesazheve në iOS 10 është pikërisht mundësia e ndarjes së afisheve, dhe ngjitësit ekskluzivë Super Mario padyshim do të preferohen nga shumica e përdoruesve.

Sistemi i ri operativ i mollës duhet të mbërrijë nesër, megjithatë, paketa e ngjitjeve super Mario nuk dëshironte t'ju bënte të prisni më shumë, tani është në dispozicion në App Store. Këto afishe janë thjesht një demonstrim se sa janë marrëdhëniet e mira midis Apple dhe kompanisë japoneze, pavarësisht nga fakti që Nintendo nuk po kalon momentin e tij më të mirë, dhe faktit që edhe djemtë nga Cupertino fitojnë më shumë para me Pokémon Go sesa Nintendo. Por ne duhet të vazhdojmë t'i besojmë Super Mario dhe miqve të tij.

Shpresojmë se ky është fillimi i paketave të reja të afisheve, do të dëshironim të shihnim personazhet e Zelda apo edhe ato qesharake Pokemon. Gjithçka do të jetë çështje e të shikuarit se si përparon, kështu që filloni të fërkoni duart tuaja dhe përfitoni nga ngjitësit, nëse nuk keni instaluar iOS 10, ne akoma do t'ju mësojmë në artikuj të tjerë se si të instaloni versionin iOS 10.0.1 GM dhe kolegu im Nacho foli gjatë për aplikacionin Messages dhe lajmet e tij për iOS 10. Nesër do t'ju tregojmë si gjithmonë orën e fundit të lëshimit të ri për sa i përket sistemit operativ të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.