Mbajtësi i kartës Ekster MagSafe: elegant dhe praktik

Në epokën e pagesave me kartë, apo edhe me një telefon celular, të kesh një xhep të rëndë një kuletë të rëndë dhe të rëndë është gjithnjë e më e pakëndshme dhe falë mbajtësit të kartës Ekster MagSafe, një gjë e së kaluarës.

Kjo kohë e pandemisë do të mbahet mend për shumë momente të këqija, por gjithashtu duhet të pranohet se ajo ka pasur gjërat e saj të mira, të tilla si nxitja enorme që i ka dhënë pagesave me karta dhe celular. Shumë biznese që më parë nuk i pranonin këto lloj pagesash, tani i pranojnë ato pa asnjë shqetësim, dhe nëse para se të paguanit një mëngjes me një kartë mund të shkaktonte pamje të keqe, tani ajo është gjëja më normale në botë. Me gjithë këtë, është gjithnjë e më e panevojshme të tërheqësh portofolin ose çantën me vete. Në përgjithësi unë mbaj kartën time të identifikimit, akoma të nevojshme, dhe një kartë krediti në rast se pagesa me celular nuk funksionon, gjë që ndonjëherë ndodh.

Epo, ky mbajtës i kartës Ekster zgjidh problemin për mua, pasi që unë mund të mbaj dy karta (madje tre, megjithëse është shumë e ngushtë për pëlqimin tim), dhe ta bashkëngjit atë në iPhone tim falë pajtueshmërisë së tij me sistemin MagSafe, i cili e bën bashkohen magnetike me të. Ky bashkim nga magnetët është shumë i fortë, dhe gjithashtu falë rregullimit të tij mbajtësi i kartës përshtatet në mënyrë të përsosur me iPhone tim, pa lëvizur. Heqja dhe vënia e tij është e lehtë, por në të njëjtën kohë Ju jep siguri sepse nuk do të bjerë pa e vërejtur ju ose kur e vendosni në xhep. Alsoshtë gjithashtu e lehtë për të futur dhe hequr kartat nga vendet e tyre përkatëse, madje kemi një vrimë në pjesën e pasme për të hequr kartën më të brendshme, megjithëse nuk e kam pasur kurrë të nevojshme, funksionon mirë pa e përdorur atë.

Mbajtësi i kartës magnetike është bërë prej lëkure të cilësisë së lartë dhe përfundimet e saj janë më se perfekte. Prekja e tij është shumë e këndshme dhe do të kombinohet në mënyrë të përsosur me çdo rast të pajtueshëm, megjithëse duket spektakolare me këllëfët prej lëkure. Duhet të kemi parasysh se që të rregullohet në mënyrë magnetike gjatë përdorimit të një kase, duhet të jetë gjithashtu në përputhje me MagSafe. Ne mund ta përdorim atë direkt me iPhone-in tonë, pa një kasë, siç preferojmë. Availableshtë në dispozicion vetëm në të zezë.

Gjatë dy javëve që e kam përdorur, e kam parë këtë mbajtëse të kartës magnetike jashtëzakonisht të rehatshme dhe praktike, sepse kam harruar plotësisht të mbaj portofolin, gjë që do të jetë një lajm i shkëlqyeshëm kur të vijë moti i mirë dhe të harrojmë xhaketat. Mbajtja e telefonit celular në xhep do të jetë e mjaftueshme, dhe nëse në çdo kohë dëshironi ta hiqni atë, të tilla si kur ia lini telefonin fëmijës tuaj, duhet vetëm një sekondë për ta bërë këtë. Asnjëherë nuk e kam rënë nga iPhone kur e vendosja ose e nxirrja nga xhepi gjatë kësaj kohe testimi, diçka që më shkaktoi disa dyshime në fillim, por për të cilën jam bindur plotësisht me këtë provë.

Mendimi i redaktorit

Mbajtësi i kartës magnetike Ekster MagSafe është një mundësi e shkëlqyeshme për ne që dëshirojmë të lëmë portofolin në shtëpi kur të dalim jashtë. Me hapësirë ​​për të mbajtur dy / tre letra, lidhja e saj magnetike është shumë e sigurt dhe hollësia e saj ekstreme nuk ju bën as të kuptoni se po e mbani në xhep. Bërë prej lëkure premium, çmimi i saj është shumë më i ulët se opsioni që na ofron Apple, dhe është gjithashtu më i hollë. Ne e kemi në dispozicion në faqen e internetit të Ekster për 31,20 dollarë (lidhje) në të cilën duhet të shtojmë 13 $ të kostove të transportit. Edhe me këto shpenzime, ato janë akoma më të lira se ato të Apple.

Mbajtësi i kartës MagSafe
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$ 31,20
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • I hijshëm dhe ultra i hollë
 • Lëkurë premium
 • Hapësirë ​​për 2-3 letra
 • Lidhje e fortë magnetike

Contras

 • Vetëm në të zezë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.