LiDAR i iPhone 12 Pro është konfirmuar në këtë rrjedhje

Si çdo vit rreth kësaj kohe pjerrësia në rënie e thashethemeve për të rejat iPhone, shoqëruar atë po nga një pjesë e mirë e lajmeve në lidhje me iOS 14 vazhdimisht. Me këtë rast ne sjellim një nga rrjedhjet që po merr më shumë forcë në orët e fundit.

Fotografitë e hollësishme të xhamit të pasmë të iPhone 12 Pro e bëjnë të qartë se pajisja do të ketë të paktën një sensor LiDAR, megjithëse zbulon më shumë detaje që mund të përfundojnë të zbulohen në ditët e fundit para nisjes zyrtare. Zbuloni me ne këtë dhe lajmet e tjera të iPhone 12 Pro.

https://twitter.com/laobaiTD/status/1300770347759747072?s=20

Nuk është produkti i parë i Apple me LiDAR, siç e dini tashmë, versioni i fundit i iPad Pro gjithashtu ka këtë teknologji të dizajnuar për të përmirësuar përvojën me Realitetin e Zgjeruar dhe krijimin e përmbajtjes. Kjo rrjedhje e xhamit të pasëm të iPhone 12 Pro është shpërndarë nga Z. White (@laobaiTD) në Twitter. Në këtë fotografi mund të shohim ato që duken të jenë dy modele iPhone, Supozojmë se iPhone 12 Pro Max, i cili në këtë rast do të ketë një sensor LiDAR në pjesën e poshtme (në të zezë), dhe në të djathtë duket se do të kemi iPhone 12 Pro në madhësinë e tij standarde.

Në këtë rast, përveç sensorit LiDAR, të dy pajisjet do të kenë 3 sensorë, të shoqëruar nga blici LED që është vrima e sipërme. Nga ana e saj, Ne shohim se një version ka LiDAR dhe tjetri nuk, megjithatë, duke marrë parasysh materialet e përdorura, kjo tregon se ne po përballemi me versionin Pro, meqë xhami i pasëm i versionit standard nuk e ka këtë veshje "mat". Prandaj, Apple do të mbajë të tre sensorët në modelin "Pro" dhe do të shtojë një sensor LiDAR në modelin "Pro Max". Na mbetet më pak për të njohur vendimin përfundimtar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.