Kryefjala 2019: theshtë radha e serisë 5 të Apple Watch

Apple Watch seria 5 në Keynote 2019

Ne vazhdojmë me fjalën kryesore të vitit 2019. Pasi na njohët me platformën e lojrave Apple Arcade dhe ipad-in e ri 10,2-inç, është radha e Apple Watch seri 5.

Pas një video që tregon karakteristikat tashmë të njohura të Apple Watch, rastet reale të njerëzve që janë përfituar nga ora, qoftë në ndihmë të emergjencave, rënies, përdorimit të elektrokardiogramës, etj., Ato na tregojnë se si ata gjithashtu ndihmojnë grupe të njerëzit, me studime të ndryshme shëndetësore që po bëjnë, dhe duke u bërë thirrje pronarëve të Apple Watch të regjistroheni për hulumtimin e Apple dhe të mbledhin të dhënat e tyre shëndetësore në një mënyrë krejtësisht private për të vazhduar me projektet e tyre, kardiologjinë, ciklin menstrual femëror, etj .

Pas prezantimit, ata vazhdojnë të na tregojnë serialin e ri 5. Ekran i ri: Do të jetë gjithnjë i ndezur, me një shpejtësi të ulët freskimi prej 1 Hz, dhe nëse ktheni kyçin e dorës ose prekni ekranin, ai shkon deri në 60 Hz. Isshtë një ekran i ri i quajtur LTPO. Ata sigurojnë që autonomia e orës të mos preket, duke qenë e njëjtë me serinë aktuale 4.

Ajo gjithashtu ka një busull, e cila do të shfaqet në ekran si çdo busull konvencionale. Kjo do ta bëjë aplikacionin Maps të ju tregojë në cilin drejtim jeni duke kërkuar. Materialeve të zorrës që tashmë i njohim, u shtohen dy të reja: Titani dhe qeramika. E para në gri, dhe qeramika në një të bardhë spektakolare.

Ka seri të reja Nike, me ekrane të reja dhe rripa sportivë.

Do të jetë në dy versionet e njohura tashmë, 5GTS dhe 5LTE. E para vetëm me GPS dhe e dyta plotësisht autonome nga iPhone me kartelë virtuale të telefonit eSIM.

Më e lira do të jetë seria 3 pa eSim me 199 dollarë dhe më e shtrenjta seria e re 5 LTE me 499 dollarë. Ato tashmë mund të blihen dhe do të fillojnë të shërbehen nga 20 shtator.

Ata nuk kanë komentuar të gjitha thashethemet që ishin shfaqur në lidhje me monitorimin e gjumit. Ata nuk duhet ta kenë ende gati.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.