Kryefjala 2019: filloni shfaqjen me Apple Arcade

Apple Arcade në Keynote 2019

Në orën shtatë filloi rasti kryesor i shumëpritur i Apple. Tim Cook ka paraparë dhe Lajmi i parë ishte fillimi zyrtar i platformës së lojrave Apple Arcade

Ne tashmë kemi një datë të lëshimit. Më 19 shtator, zyrtarisht përurohet platforma e lojrave Apple Arcade. Ata thjesht bënë një demo prej tre lojërave, Frogger tipik i një jete, por këtë herë bretkosa e vogël ka grafikë spektakolare 3D. Ata na tregojnë se kjo platformë dëshiron të ketë lojëra për të gjitha moshat, fëmijë dhe të rritur. Ata gjithashtu kanë treguar një lojë me një krimb si personazhin kryesor, lojën tipike të anijes 2D dhe Annapurna, një aventurë grafike me një aspekt komik.

Ata lëshojnë platformën me një katalog me më shumë se njëqind lojëra. Ato nuk janë vetëm lojëra të krijuara nga Apple. Ata tregojnë një listë me shumë kompani të lojërave video që kanë vendosur produktet e tyre në këtë platformë.

Ju mund të regjistroheni me një tarifë mujore prej 4,99 $, muajin e parë pa pagesë. Ne vazhdojmë të informojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.