Mos harroni ngjarjet më të rëndësishme me një widget në ekranin kryesor me Widget Studio

Me iOS 14, miniaplikacionet mbërritën në iPhone, widget që na lejojnë të tregojë informacion në lidhje me aplikacionet që përdorim dhe kjo ndonjëherë na shmang neve që t'i hapim për t'u konsultuar me përmbajtjen e tyre. Përveç kësaj, në kombinim me automatizmat ne mund të marrim një përfitim të jashtëzakonshëm prej tyre.

Sot po flasim për një aplikacion, Widget Studio, një aplikacion për më të pafytyrë që kalojnë ditën duke parë rendin e ditës për të shmangur humbjen e ndonjë prej ngjarjeve të rëndësishme që ata kanë theksuar, një aplikacion që sot na ofron blerje të integruara falas.

Widgets Studio është një aplikacion që na lejon të krijojmë lajmërime të rëndësishme në formën e një widget-i në ekranin e iPhone-it tonë, në mënyrë që t'i kemi gjithmonë në vëzhgim dhe që na tregon ditët / orët që mungojnë në formën e një numërimi mbrapsht.

Ndryshe nga çdo aplikacion për të menaxhuar kalendarin, ky aplikacion është krijuar për të shtoni ngjarje të rëndësishme, jo detyra të përditshme. Aplikacioni mund të shkarkohet falas, por nëse duam të përfitojmë sa më shumë prej tij, duhet të përdorim blerjen brenda aplikacionit që përfshin dhe që na lejon të:

 • Sinkronizoni ngjarjet me pajisjet e tjera përmes iCloud.
 • Shtoni një numër të pakufizuar të ngjarjeve.
 • Importo ngjarjet e kalendarit.
 • Shtoni një kornizë fotografike në miniaplikacionet.
 • Tregoni një gradient për miniaplikacionet.

WidgetPro

Ky aplikacion na ofron këto blerje të integruara falas deri në orën 6 të mëngjesit (koha gadishullore) më 25 dhjetor. Deri në atë kohë ju mund të përfitoni dhe zhbllokoni të gjitha tiparet falas.

Aplikacioni dhe miniaplikacioni i kthimit të llogarisë (Lidhja e AppStore)
Aplikacioni dhe miniaplikacioni i numërimit mbrapshtfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.