Mbretërimi i AirPods duket se humbet avullin

AirPods Pro

E gjithë kjo siç shpjegohet nga firma Counterpoint Research. Duket se AirPods nuk do të kishte aq shumë rëndësi në shitje gjatë tremujorit të tretë të këtij viti dhe megjithëse parashikimet e shitjeve janë të mira, nuk duket se ato do të jenë më të mirat. Në 2019 Apple me AirPods e saj mori praktikisht gjysmën e të gjitha shitjeve të kufjeve pa tel, Possibleshtë e mundur që këtë vit numri i pajisjeve të shitura të rritet në 82 milion njësi, por ardhja e kufjeve të tjerë më të lirë dhe me karakteristika "të ngjashme" me AirPods mund të trondisë mbretërimin e Apple në këtë produkt.

Konkurrenca po bëhet më e ashpër për AirPods

Trueshtë e vërtetë që kur hyjmë në ekosistemin e Apple me iPhone, iPad, AirPods, Macs, etj., Është e vështirë të shikojmë përtej produkteve të tyre pasi që kemi gjithçka që na nevojitet për të qenë në gjendje të shijojmë një ekosistem të plotë, por çmimet e këto produkte nuk janë shumë të volitshme dhe as në rastin e kufjeve të firmës nuk bën përjashtim. Itshtë e vërtetë që ne kemi AirPods për rreth 179 euro, por Pro tashmë arrin pak më shumë, rrezikshëm afër 300 euro dhe logjikisht këto çmime janë tashmë më të larta. Të kesh karikim pa tel në kutinë AirPods është fakultative dhe ne mund të kursejmë para të mira për të, por konkurrenca po shtrëngohet dhe për 179 euro ka disa alternativa që do të ishin të barabarta ose më të mira se kufjet e vetë Apple.

Kjo do të shijojë, por luftën për shembull me Galaxy Buds që ata tregojnë MacRumors është gjithnjë e më i furishëm dhe për çmimin e AirPods kemi Buds me anulimin e zhurmës, diçka që nuk është e disponueshme në kufjet e Apple nëse nuk shkoni për Pro. Në fund të fundit është një treg që është gjithnjë e më i ngushtë dhe nga Xiaomi me një të dytë vend në tregun e kufjeve, për të markave kineze të të gjitha llojeve, ata po ndjekin fronin e AirPods të Apple. Ne do të shohim nëse firma Cupertino është në gjendje ta kthejë këtë situatë Gjatë muajve dhe me supozuar AirPods Lite ose modele të reja të këtyre me çmime më të rregulluara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   JL dijo

  E ardhmja (dhe tashmë e pranishme) është teknologjia e transmetimit të kockave. Më pak ndërhyrës dhe më i sigurt për aktivitetet fizike. Ose ata vendosin bateritë ose njerëzit do të kërkojnë alternativa me cilësi të barabartë dhe çmim më të ulët (Aftershokz Tres Titanium janë një alternativë e shkëlqyeshme). Unë tashmë kam bërë. Unë kam të dy AirPods, por më në fund për punën në zyrë dhe aktivitetet fizike përfundova të zgjedh këtë teknologji që më lejon të shkoj jashtë ndërsa dëgjoj muzikë.

 2.   Humberto dijo

  Për mua ata nuk kanë qenë një zhgënjim i jashtëzakonshëm. Problemi i dizajnit në mikrofon, i cili pas dy muajsh përdorimi shkakton një tingull të padurueshëm të plasaritjes në mënyrën e anulimit të zërit, më ka detyruar t'i ndryshoj ato dy herë tashmë. Dhe meqenëse një nga kufjet tashmë ka filluar me të njëjtin problem, javën e ardhshme do të jetë një tjetër vizitë në shërbim për t'i ndryshuar ato përsëri. Dhe kështu do të jem derisa të skadojë garancia. Them se do t'i lë ata në rastin e tyre, do ta fus kutinë në kuti, do ta pikturoj dhe do ta zbukuroj kutinë dhe do të kem një peshë të bukur prej letre U $ S 430, sepse këtu në Uruguaj çmimi i shitjes është ndërmjet U $ S 400 dhe U $ S 500. Në jetë blej përsëri kufje nga Apple. Unë kisha porositur një HomePod dhe vrapova të anuloja porosinë. Faleminderit dhe mirupafshim.