Mbroni iPhone tuaj me InvisibleShield dhe Gear4 Crystal Palace

Mbroni iPhone tuaj por në të njëjtën kohë mund të jeni në gjendje shijoni modelin e saj dhe ngjyrën që keni zgjedhur, dhe gjithashtu pa humbur përfitimet që ju ofron një smartphone i këtij niveli. Kjo është ajo që marrim me Gear4 Crystal Palace Case dhe Mbrojtësin e Ekranit Glass Elite Visionguard të InvisibleShield.

Crystal Palace, mbrojtje transparente

Nuk ka asgjë më të mirë se një kuti e mirë transparente për të mbrojtur iPhone tuaj dhe për të vazhduar të shijoni ngjyrën e tij, të cilën e keni zgjedhur për diçka kur e keni blerë. Po sikur të të thosha që të mbron edhe nga rëniet deri në 4 metra lartësi? Epo, kjo është ajo që arrin kjo çështje falë një materiali të tillë si D3O, i përdorur në industrinë ushtarake. Pjesa e pasme është e ngurtë, e bërë nga polikarbonat, ndërsa korniza është më e butë, megjithëse jo aq shumë sa rastet e tjera, gjë që reflektohet në një shtypje butoni pak më të vështirë se zakonisht, një çmim që duhet paguar për të pasur një mbrojtje kaq të lartë në një rast që nga ana tjetër është mjaft i hollë nëse marrim parasysh KARAKTERISTIKAT e saj . Përveç kësaj, materiali me të cilin është bërë mbulesa ka veti antimikrobike, një detaj i rëndësishëm në një objekt që e përdorim me duar dhe që e lëmë në çdo sipërfaqe.

Pjesa e pasme është bërë nga polikarbonat, i cili ofron transparencë dhe qëndrueshmëri, përveç se i jep qëndrueshmëri çështjes. Butonat janë të mbuluar nga kutia, e cila mbron të gjithë kornizën e iPhone tonë, duke dalë nga pjesa e përparme dhe kamera sa për t'i mbrojtur, pavarësisht nëse e vendosim me fytyrë poshtë ose me fytyrë lart. Më pëlqen detaji i çështjes rreth kamerës, me një kornizë ku mund të shihni markën e kutisë, është një prekje ndryshe nga rastet e panumërta në treg që mendoj se duket vërtet mirë. Sigurisht që pjesa e poshtme është e mbrojtur duke lënë hapësirë ​​për lidhësin dhe altoparlantin dhe mikrofonin.

Glass Elite VisionGuard Plus për ekranin tuaj

Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të mbrojmë ekranin tonë nga gërvishtjet, një nga pikat më delikate të terminalit tonë. Një mbrojtës i ekranit duhet të përmbushë disa pika themelore: që nuk vërehet se po e vishni, që ka mjaft e fortë për t'i bërë ballë përdorimit të përditshëm, që nuk ju jep një ndjenjë të çuditshme kur prekeni dhe që dukshmëria e ekranit nuk preket. Të gjitha këto pika janë përmbushur me këtë mbrojtës nga InvisibleShield, një markë që ka prodhuar mbrojtës ekrani që kur kam pasur iPhone tim të parë.

Isshtë një gotë mbrojtëse e bërë nga aluminosilikati, më e forta që InvisibleShield ka prodhuar deri më tani, e përforcuar në pikën e saj më të dobët, buzë, për të parandaluar copëtimin. Përfshihet një sistem pozicionimi që e bën shumë më të lehtë instalimin, kështu që nuk duhet të shqetësoheni nëse është mirë i përqendruar dhe që ju lejon ta vendosni vetë lehtë dhe shpejt. Mbulesa oleophobic e bën atë më rezistente ndaj gjurmëve të gishtërinjve, megjithëse ato shfaqen në mënyrë të pashmangshme, por hiqen lehtësisht. Ajo gjithashtu ka një filtër të dritës blu, dhe si mbulesa, ajo ka një trajtim antimikrobik.

Mbrojtësi i ekranit nuk është i plotë, duke lënë hapësirë ​​për prerjen e ekranit tonë, duke shmangur kështu ndërhyrjet në sistemin e njohjes së fytyrës dhe kamerën e përparme të pajisjes. Hapësira e lënë nga skajet e ekranit lejon mund ta kombinojmë pothuajse me çdo mbulesë mbrojtës, edhe nëse diçka vendoset në ekran, dhe kështu ne nuk e heqim mbrojtësin kur e vendosim ose heqim atë. InvisibleShield është aq i sigurt për mbrojtësin e tij saqë na ofron një garanci të përjetshme mbi të, diçka që shumë pak prodhues guxojnë ta bëjnë.

Mendimi i redaktorit

Mbrojtja e iPhone tonë në një mënyrë transparente është diçka që shumë kërkojnë, dhe është e mundur falë rastit Crystal Palace nga Gear4 dhe mbrojtësit të Glass Elite VisionGuard Plus nga InvisibleShield. Ata gjithashtu shtojnë veti shtesë si trajtimi antibakterial ose filtri i dritës blu të mbrojtësit. Pak raste ju mbrojnë nga rëniet deri në 4 metra të larta, dhe disa mbrojtës ju japin një garanci të përjetshme, duke i bërë këto dy pajisje një nga opsionet më të mira për të mbrojtur iPhone tuaj.

 • Gear4 Crystal Palace për iPhone 12 Pro Max për 28,02 € në Amazon (lidhje)
 • InvisibleShield Glass Elite VisionGuard Plus për iPhone 12 Pro Max për 27,58 € në Amazon (lidhje)
Gear4 dhe InvisibleShield
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
28
 • 80%

 • Gear4 dhe InvisibleShield
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Mbrojtja transparente
 • Bie deri në 4 metra
 • Mbrojtja totale

Contras

 • Skajet e zorrës më të vështirë
 • Mbrojtës ekrani me notch

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.