Mbrojtje e papërshkueshme, e padukshme

indiferent

Vë bast se shumë prej jush përdorin një mbrojtës ekrani në iPhone tuaj, sepse mund të mos e dini se ekzistojnë 3 lloje; ato plastike, ato prej qelqi dhe lëngjet.

L mbrojtës plastikë të ekranit Ata janë jashtëzakonisht të lirë, por në këmbim ato vetëm mbrojnë ekranin nga gërvishtjet, dhe në të njëjtën kohë zvogëlojnë përvojën e përdoruesit duke lënë një prekje me cilësi të dobët në ekran apo edhe një pamje plot flluska (dhe nganjëherë disa bëjnë që ekrani të humbasë shkëlqimi ose cilësia në një shikim).

Atëherë ka ato qelqi, ka çmime të lira (10 €) ose më të shtrenjta (deri në 25 € mund të vlejnë) dhe sigurojnë mbrojtje shumë të mirë kundër gërvishtjeve dhe madje edhe kundër goditjeve kur marrin goditje të drejtpërdrejtë, ato janë zakonisht 0 mm të trasha, me të cilat priren të kalojnë pa u vënë re dhe madje të përmirësojnë prekjen e terminalit, duke e bërë të dukshme fortësinë e kësaj shtrese të re dhe duke i dhënë më shumë besim përdoruesit ( duke ditur që iPhone i tyre nuk do të gërvishtet). Ata nuk lënë flluska dhe përgjithësisht nuk heqin cilësinë e ekranit.

Unë shoh vetëm një pengesë, nëse do t'i përdorni në iPhone 6 ose 6+, përpiquni të kërkoni një me lakim në skajet (ata zakonisht vendosin 2'5D në emër), sepse nëse nuk do të shkëputeni plotësisht me përvojën që ofron ekrani i lakuar iPhone 6, duke lënë një hap më poshtë dhe gjithashtu duket e shëmtuar për Me sy të lirë, për të mos thënë që nuk mbron nga goditjet anësore (gjithmonë duke folur nëse nuk ka lakim).

Xham i lakuar

Unë i rekomandoj ato vetëm nëse nuk e keni mendjen të sakrifikoni pak hollësi të pajisjes tuaj, pasi do të vërehet shumë në Home Button ose TouchID kur ta shihni më thellë, Unë rekomandoj markën Nillkin nga përvoja ime.

Dhe së fundmi kemi një lloj mbrojtës disi të panjohur, është një mbrojtës në format të lëngët, në këtë rast po flas indiferent, një mbrojtës karakteristika kryesore e të cilit janë vetitë e tij Super hidrofobik (largon ujin) falë disa molekulave 1000 herë më i vogël se flokët e njeriut, diçka që mund të na shpëtojë nga situata të caktuara në varësi të llojit të aplikacionit që përdorim (vetëm të jashtme ose të jashtme dhe të brendshme).

Në të tijën aplikimi i jashtëm (ju nuk e humbni garancinë), Mbrojtja e papërshkueshme nga goditjet e ujit ose shiut për të dhënë një shembull, pa shkuar më tej, e bleva vetë dhe (më thirrni i pamatur ose id *** a) e kam provuar duke lënë iPhone nën rubinet dhe madje duke regjistruar një video Rezultati është që ajo të dalë ashtu siç ka hyrë, e thatë dhe duke punuar (nuk rekomandohet ta bëni këtë pasi që trajtimi nuk është për përdorim intensiv por si masë parandaluese); Dhe jo vetëm kaq, por duke pasur silic në përbërjen e tij, krijon një film mbrojtës që është më i fortë (rezistent ndaj gërvishtjeve) se xhami (të paktën se ai që mban vetë iPhone), i cili e mbron atë nga gërvishtjet., Dhe kjo unë gjithashtu mund të pohojë pasi që unë jam një nga ata që mbroj se iPhone 6 i ri gërvishtet më lehtë edhe me përdorim të mirë (pa e vendosur me kokë poshtë ose me ndonjë objekt tjetër në xhep), pasi e kam provuar, por ishte për të vënë këtë llak mbi të dhe unë nuk kam parë as gërvishtjen më të vogël, duke më lejuar të shijoj iPhone tim të zhveshur. Përveç kësaj, ajo mbron në mënyrë efektive portën e rrufesë (e cila gërvishtet ose çngjyroset pasi lidhni dhe shkëputni shumë herë kabllon).

indiferent

Në të tijën aplikimi total (ju e humbni garancinë sepse duhet të hapni iPhone), I papërshkueshëm është renditur si IPX7, ose çfarë është e njëjta, zhytëse deri në 1 metër për gjysmë ore, përveç rezistencës ndaj gërvishtjeve që ofron aplikimi i jashtëm.

Të dy trajtimet janë gjysmë të përhershme, nuk kërkojnë që riaplikimi të jetë efektiv dhe zgjasin deri në 3 vjet në pajisje.

Dhe do të pyesni veten, Per cfare?A e keni rënë ndonjëherë telefonin në lavaman, ose në banjë (kjo e fundit më e zakonshme)? Dikur kam rënë një iPod Touch 5G, dhe falë orizit kam mundur ta ruaj, por do të isha mirënjohës në atë kohë ta kisha aplikuar indiferent.

Impervious lindi si një projekt në Kickstarter, ku arriti të grumbullojë gati 55.000 dollarë të qëllimit të saj prej 7.500 dollarësh, me më shumë se 1.000 mbështetës pas tij, prova të mjaftueshme të nevojës që njerëzit të mbrojnë pajisjen e tyre, dhe në të njëjtën kohë të shijojnë përparësia që tha mbrojtja është krejtësisht e padukshme.

https://www.youtube.com/watch?v=jTBSIK7r0s0

Trajtimi mund ta blini në faqen zyrtare të internetit për $ 29'95 nëse zgjidhni aplikacionin e jashtëm ose $ 39'95 nëse vendosni për aplikimin e plotë. Goesshtë e vetëkuptueshme që Impervious mund të përdoret gjithashtu në tableta (si iPad) ose smartphone me Android (këto dhe tabletët kanë vetëm një aplikim të jashtëm).

Për ta bërë kërkesën tuaj sa më të thjeshtë të jetë e mundur indiferent ka bërë video të aplikacionit si të jashtme ashtu edhe të jashtme dhe të brendshme me hapat që duhet të ndiqni në të dyja rastet, dhe edhe nëse zgjidhni aplikacionin e jashtëm dhe të brendshëm, mjetet e nevojshme për çmontimin e telefonit dhe ribashkimin e tij do të përfshihen në paketim.

Nëse dëshironi disa provoni më shumë për funksionimin e tij Thjesht duhet ta shikoni këtë video.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Peter dijo

  Përshëndetje, është shumë interesante, por unë kam mbetur duke menduar nëse tregon se ka lëng dhe nëse mund të tërhiqet në ndonjë mënyrë.

  1.    Juan Colilla dijo

   Pasi të aplikohet, lëngu është plotësisht i padukshëm, për më tepër, i lë iPhone një prekje të një cilësie më të lartë, jep ndjesinë se është më e vështirë, përparësia tjetër është se porta e Rrufesë (e cila gërvishtet shumë pas futjes dhe heqjes së kabllit me kalimin e kohës) është imun ndaj këtij problemi dhe ekrani kam verifikuar që me përdorim normal nuk gërvishtet, ndryshe nga iPhone i zhveshur, shumë prej jush do ta dinë që 6 gërvishtjet shumë lehtë 😀 Faleminderit për interesin tuaj!

 2.   nats dijo

  super interesante mbrojtësi i lëngjeve! E njëjta pyetje si Pedro. = D

  1.    Juan Colilla dijo

   Përgjigjen tuaj e keni më sipër: 3

 3.   iPhoneator dijo

  Mund të mbrojë nga lëngjet, por në çfarë mase mbron nga gërvishtjet? Nuk e shoh në aspektin e fundit shumë të fortë për ta zëvendësuar me një gotë të zbutur.

  1.    Juan Colilla dijo

   Për të mbrojtur nga gërvishtjet, një i bërë nga qelqi i zbutur është më i mirë, Impervious siguron fortësinë e silikonit që është e mjaftueshme në mënyrë që të mos gërvishtet me përdorimin e përditshëm, por nuk mbron të njëjtën gjë si një gotë kundër rënies, për shembull

 4.   Joaquin dijo

  Përshëndetje!! Disa mbrojtës të ekranit të qelqit të zbutur që mbulojnë të gjithë ekranin e iPhone 6

 5.   Borja dijo

  Përshëndetje, postim shumë i mirë. Kam një pyetje, nuk mund t'i jap iPhone 6 Plus një mbrojtës qelqi të zbutur dhe një të papërshkueshëm në të njëjtën kohë?

 6.   Z.M. dijo

  Postim i mirë, shumë i mirë, unë dua ta blej, por në internet KIT I AEROSOLIT TTER JASHTM IPHONE 6 PLUS dhe KIT I UJROSKRIMIT IPHONE 6 PLUS IPX-7 janë që të dy produkti i njëjtë ??. Nuk jam shume i qarte, nese blej UJESHTIMIN IPX-7 mund ta vendos edhe jasht vendit apo duhet te blej 2 ??. Gjithçka është në rregull, por në faqen e saj të internetit nuk e bën fare të qartë dhe shikoj që unë kam lexuar të gjithë FAQ.

  1.    iManolo dijo

   Nëse dëshironi ta mbuloni atë plotësisht, mjafton me IPHONE 6 PLUS IPX-7 PAJISJE UJESHTIMI, nuk ju duhen të dyja, tjetra është vetëm trajtimi i jashtëm.